پیكان جوانان

مقدمه: اين پست بي‌شك منتقدان فراوان به همراه كامنتهایی سراسر نفرت و تهمت برايم بدنبال خواهد داشت.پيشاپيش بايد همه انها را با صبر و شكيبايي تحمل كنم.اما يك توضيح ساده و يك خواهش دارم.توضيح: من نه به عنوان يك وبلاگ‌نويس آی‌تی- چون كه سواد لازمه را ندارم- بلكه به عنوان يك كاربر معمولی اما مشتاق اينترنت اين حق را برای خود- و هر كاربر ديگری- قايلم كه نظر شخصي خودم را در وبلاگم در مورد يك سايت يا سرويس اعلام كنم( با تنها يك قيد:رعايت ادب و حرمت). خواهش: از خيل بزرگ منتقدانم خواهش بزرگی دارم و ان اينكه بدور از تعصب و عصبانيت، و بدون بيان برچسبهایی چون : بي‌سواد، مغرض، خائن، وطن‌فروش، بيگانه‌پرست و… با دقت اين نوشته را بخوانند و با دلايل خود، اشتباهات من را گوشزد كنند.كامنتها به روی همه- حتي كساني كه دوست دارند توهين كنند- باز است.سعي مي‌كنم خيلي صريح صحبت كنم.

من بسياری از سايتها و سرويسهای قدیمی ايرانی را به پيكان جوانان تشبيه مي‌كنم.

اين به معنی اهانت نيست.همه مي‌دانيم كه پيكان برای دهه 50 يك پديده فوق‌العاده بود.كسي در اهميت پيكان در صنعت اتوموبيل سازی ايران شك نمي‌كند.اما همان پيكان برای دهه 70 مشكل‌ساز و برای دهه 80 فاجعه بود! اينجا برای شروع، مشخصا تاكيدم بر روی سرويسهای وبلاگی رايگان وطنی است-هرچند در مورد بقيه نيز مي‌توان با همين متد بحث كرد.انها در شروع كار خود بسيار عالي بودند.همانها بودند كه خيل بسيار زيادی از مشتاقان اينترنتی را تغذيه مي كردند.اما متاسفانه همانطور كه پيكان در يك بازار بسته و بدون رقيب 30 سال هيچ‌ تحولی نداشت، اينها نيز دچار كرختی عجيبي در اين سالها شده‌اند.

گروهی اعتقاد داشتند بايد يكباره تمام مرزها را به روی اخرين ماشينهای روز دنيا باز كنيم و انها را بدون هيچ گمركی در اختيار مردم بگذاريم.بدون شك توليدات وطنی حتي توانایی مقاومت در حد چندماه را نداشتند و به ورشكستگی كشانده مي‌شدند.كساني كه منافعی در اين بازار بسته و انحصاری داشتند با مخالفت بسيار شديدی مقاومت نشان دادند. بعضی از كارشناسان راه‌حل بسيار عالمانه‌ای توصيه كردند: ما شروع مي‌كنيم به وارد كردن توليدات روز جهان اما با ميزان گمرك بالا.ولی هر سال درصد اين گمرك را كاهش خواهيم داد.در طی يك مدت زمان طولانی-مثلا 10 سال- بايد اين گمرك به حد صفربرسد. صنعت داخلی، با حمايت دولت از توليدكننده بايد خود را در طی اين مدت زمان به استانداردهای روز جهان برساند.

اين معقول‌ترين تصميم ممكنه بود.ايجاد يك برنامه طولانی مدت كه در ان مصرف‌كننده مطمئن است كه هر روز به محصولات بهتری دسترسي دارد و توليدكننده نيز مي‌داند كه اگر بخواهد در سالهای اينده در يك بازار رقابتي ادامه كار بدهد، نياز دارد كه تلاش كند و خود را توسعه دهد.متاسفانه اين برنامه علمی هرگز اجازه نيافت كه كامل رعايت شود.اما اجرای نصفه-نيمه ان منجربه اين شد كه امروز در خيابانهای كشور ما لااقل مي‌توانيم ماشينهایی چون زانتيا، پژو و… را هم ببينيم و گرنه بايد امروز نيز سوار بر ستاره درخشان صنعت خودروسازی وطن- پيكان جوانان- بوديم.

در مورد سرويسهای وطنی اعتقاد شخصي من -كه مي‌تواند 100 درصد اشتباه هم باشد- اين است كه انها از تكنولوژی روز بسيار عقب هستند.من تجربه سوار شدن بر تويوتا پريوس را دارم؛ در صورتی كه ديگران از من مي‌خواهند برای حمايت از صنايع و توليدات داخلی سوار پيكان شوم. هر ادم عاقلي نيز مي‌داند كه حركت از توليد پيكان به سمت توليد تويوتا پريوس يك شبه اتفاق نخواهد افتاد.اما اينكه به بهانه‌هایی چون حس وطن‌پرستي -حمايت از توليدكننده داخلی-طرد اجانب و… انتظار داشته باشيم كه پيكان سوار شويم كمي بي‌انصافي است.

پس چاره چيست؟ همان كاری كه من اكنون انجام مي‌دهم. درست است كه من يك وبلاگ‌نويس عادی و بي‌سواد هستم و تعداد خوانندگان وبلاگم از 200 نفر بالاتر نيست و هيچ دچار توهم هم نيستم كه يك تنه مي‌توانم كارهای بسيار انجام دهم؛ اما تمام سعي و تلاش خودم را انجام خواهم داد كه از مزيتهای سوار شدن بر تويتوتای پريوس بگويم و اشكالات فنی و غيرفنی پيكان را برشمرم.ديگران مي‌توانند من را وطن‌فروش، بي‌اطلاع، بي‌سواد، خدمه سرويسهای خارجی و …  بنامند، اما نمي‌توانند صورت مسئله را پاك كنند.انتظار ندارم سرويسهای وطنی يك روزه تبديل به رقيب قدر قدرتی برای  سرويسهای جهانی بشوند.اما اگر مي‌خواهند بجای مواجه شدن با لبه تيز انتقاد، همراهی و همكاری من و امثال من را داشته باشند بايد نشان دهند- يعني در عمل ثابت كنند– كه برای بهتر شدن خود تلاش مي‌كنند. مهم نيست چقدر در اين زمينه موفق مي‌شوند.مهم اين است كه تلاش كنند . تا روزی كه چنين تلاشي را از انها نبينم شديدترين و سخت‌ترين انتقادات را از انها خواهم كرد.انها بايد سرويسهای خود را با  تكنولوژی روز وب هماهنگ كنند.امروز داشتن كمربند ايمني-ايربگ- ترمزهای ABS – ديگر اموری تشريفاتي برای ماشينها نيستند.اگر ماشينهای ما ندارند بايد با شهامت اعلام كنيم كه نداريم اما با اين برنامه مشخص  در فلان زمان مشخص انها را در تمام ماشينهايمان تعبيه خواهيم كرد.اگر ماشينهای ما مي‌سوزند، تصادف مي‌كنند، سبب مرگ‌ و مير مي‌شوند؛ صاحبان صنايع ما موظفند  راسما مسئوليت انها را پذيرفته و عذرخواهی كنند.اينها اصول اوليه صنعت خودرو در تمام جهان است. اگر سايت يا سرويسي اين اصول بديهی اوليه را رعايت كند تجربه نشان داده كاربران، ان را با تمام اشكالات و نواقص ريز و درشت فني و غيرفني حمايت خواهند كرد.بهترين مثال برای اين موضوع سايت « دو در دو » است.اين چكيده پيام من برای عزيزانمان در سرويسهای وطنی است:

 وب 1 مرده. اگر مي‌خواهيد زنده بمانيدخود را با اصول وب 2 هماهنگ كنيد.

Advertisements

17 دیدگاه »

 1. شیدا said

  وب 1 مرده. اگر مي‌خواهيد زنده بمانيدخود را با اصول وب 2 هماهنگ كنيد. یا از رانت استفاده کنید تا زنده بمانید (‌رانت = در امان بودن از فیلترینگ )

  من هم با نظرت موافقم، و امیدوارم همیشه تویوتا پریوس سوار شویم

  ولی یک چیزی را هم بگویم، تا وقتی ایده‌ی نو نباشه همیشه از خارجیها یک پله عقب‌تریم، آنها Iask می‌زنند ما فارسی‌اش را میِ‌زنیم‌، آنها youtube می‌زنند ما farsitube می‌زنیم آنها دیگ می‌زنند ما بالاترین می‌زنیم و هر چه قدر هم که نگاه کنی به پای آنها نمی‌رسیم پس بهتره یک کاری کنیم که آنها نکرده باشند و یک بار هم آنها به پای ما نرسند دیگر کم کم داره وقتش می‌رسه فکر کنم که ایرانیان هم در اینترنت نبوغ خود را به رخ دیگران بکشند

 2. ابی said

  نه ما نمیتونیم بهتر باشیم
  به گرد پای اونها هم نمیرسیم
  من توی بزرگترین شرکت خودروسازی ایران کار میکنم و شغلم هم کنترل کیفیت هست
  اما متاسفانه هر روز با پشم خودم دارم میبینم که سیاست تولید بر پایه کمیت هست نه کیفیت
  مثالهای دیگه هم زیاد داریم مثل مخابرات و اینترنت و….
  ما هنوز توی اینکه اصلا اینترنت خوب هست یا بد موندیم تا مراجع تقلیدمون بیان نظر بدن
  اونوقت با این فاصله که هر روز هم داره بیشتر میشه تو رویای بهتر شدن از سرویسهای تک خارجی هستیم!!!!!!!!!
  نمیدونم باورتون میشه یا نه که تمام دوستان همکاران و حتی خانواده منو بخاطر علاقه شدید به اینترنت مسخره میکنن
  شما از انگ وطن فروشی میترسی و هزار تا چیز دیگه اما من به راحتی اعلام میکنم که هیچ علاقه ای به کشورم و مردم کشورم هم ندارم
  مطلبت فوق العاده بجا بود

 3. maryam said

  شاید یکی از علت های استقبال رو به رشد از سرویس های وبلاگ نویسی وطنی ترس از فیلتر شدن سرویس های وبلاگ نویسی خارجی باشه دقیقا همین اتفاق چند سال پیش برای بلاگر افتاد و همه وبلاگ های این سرویس فیلتر شدن الان هم با اینکه وبلاگ هایی که از این سرویس استفاده می کنن فیلتر نیستن اما صفحه اصلی بلاگر فیلتره. در این مورد خاص جا داشت که وبلاگ نویسهایی که از سرویس های دیگه چه داخلی و چه خارجی استفاده می کردن به نحوی اعتراضشون رو به این کار نشون می دادن و از دوستاشون حمایت می کردن.

 4. بامداد said

  راستش من مخالف هر گونه تصمیم گیری تندروانه و متعصبانه هستم. من خودم مدتهاست که از سرویس های ایرانی استفاده نمی کنم و فکر می کنم قابل مقایسه با سرویس های موجود دیگر نیستند.

  اما تحریم کردن این سرویس ها هم راه حل مناسبی نیست. اجازه بدین به جای مبارزه کردن و تخریب کردن سرویس های ایرانی، تمرکز خودمون را به معرفی سرویس های خوب و کارهایی که می شه با اونا انجام داد بذاریم. متوجه منظور من می شین دکتر جان؟

  البته شما طبیعتا حق دارید که نظرتون رو آزادانه در وبلاگتون بگین. من فقط می خوام بگم کسانی مثل شما که حرفشون برش بیشتری داره توی وبلاگستان، به جای اینکه دشمنی کنید با سرویس های ایرانی که به هر حال محدودیت های مختلفی دارن (چه از نظر مالی، چه از نظر سیاسی) ، می تونید در قبال آنها سکوت پیشه کنید و در عوض به صورت مثبتی به معرفی نو آوری ها و ابتکاراتی که در حال انجام هست بپردازید. (که البته تا الان هم انصافا جز این نبوده نوشته های شما)

 5. یک وبلاگ نویس said

  سلام
  من یک سوال در مورد وردپرس دارم
  من دوتا وبلاگ در وردپرس دارم اما با یک نام کاربری بعد میخوام اجازه بدم یک نفر دیگه هم در یکی از وبلاگها بنویسه اگر براش یک نام ایجاد کنم اونوقت به هردوتا وبلاگم دسترسی داره؟اما من میخوام فقط تو یکی ازاونها بنویسه.نمیشه کاری کرد؟

 6. سلام آقای مزیدی
  ممنون از طرح مطلب. اول از هر چیز بگم که کسی را ندیده ام که شما را به وطن فروشی و… متهم کند. کمی به نظرم رسید که در این موضوع توهم وجود دارد. به این نکته هم اذعان دارم که حق شماست که نظرت را بگوئی و حق دیگران هم هست که نظر شما را نقد کنند. گمان نکنم هیچ نقدی هم متوجه شخصیت شما شده باشد. والا از توهین، نفرت و این مسائل هم آثاری ندیده ام مگر اینکه باشد و شما پاک کرده ای. شخصا شاید قبول نکنی که برایت احترام قائلم و ممنون از شما برای طرح مسائل هستم و هر انتقادی هم که کرده ام متوجه تاثیراتی است که بعضی از پیشنهادات شما داشته است.

  در رابطه با اینکه سرویسهای ایرانی مشکلاتی دارند هیچ شکی ندارم و به آن اقرار میکنم فقط یکی دو نکته وجود دارد. اول اینکه به نظر من سرویسهای ایرانی از تکنولوژی روز عقب نیستند یا اگر باشند فاصله پیکان – تویوتا نیست. از نظر من مشکل این سرویسها مشکل مدیریتی، فرهنگی و شرایطی است که است که زیاد ربطی به قسمت تکنیکی قضیه پیدا نمیکند. دوم اینکه با طرز تفکر «بامداد» که در کامنت اشاره کرد احساس نزدیکی میکنم. با مسئولین و کارکنان صنعت آی تی ایران هم احساس نزدیکی میکنم. اینها همان رفیق- همسایه ما هستند و ایرانیند. به قول شما برای واردات ماشینهای خارجی هم تعرفه های ترجیهی برقرار کردند واگر قرار بود بلافاصله و بدون مهلت اینکار را میکردند فاجعه برای اقتصاد و آدمهای دست اندرکار صنعت خودروسازی اتفاق میافتاد. باز هم میگویم با اصل طرح قضایا هیچ مشکلی ندارم مشکل من حرکات رادیکال بدون درنظر گرفتن عواقب است.

  و اما با وجود اینکه هرگز در کامنت دیگران با کامنت گذار دیگر حرف نمیزنم اجازه بده اینبار یک کلام حرف استثنائا با کامنت گذار » ابی» داشته باشم. ایران وطن من و شماست و هر کدام مشاعا یک هفتاد میلیونم این کشور را از آن خود داریم. اگر سایر شرکا مشکلاتی دارند، اگر شرایط اجازه نمیدهد که به سهم خود برای بهتر شدن ایران مشارکت کنیم که دلیل نمیشود حق مالکیت خود را نفی کنیم و بر اساس مشکلاتی که با بعضی از هموطنان ممکن است داشته باشیم همه هموطنان را رد کنیم.

  ممنون مزیدی عزیز و خیالت راحت که پشتیبان اظهار عقیده شما هستم و لطفا به دیگران هم حق بده که حرفت را نقد کنند که این برای همه ما بهتر است. موفق باشی.

 7. Hyper Web said

  حرف‌های شما قبول ولی چند نکته را در نظر بگیرید.
  اول. نگاه حکومت نسبت به اینترنت مثبت نیست. قیلطر بی حساب و کتاب سایت‌های وب 2 این را نشان می‌دهد. در این شرایط به تولید کننده داخلی حق بدهید که دغدغه‌اش جلوگیری از قیلطر شدن باشد تا ارتقای کیفیت. البته این همه ماجرا نیست
  دوم. تبلیغات در اینترنت که یکی از مهمترین عوامل حیات سرویس‌های بزرگ است هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده، آن‌هایی که در ایران شروع به کار می‌کنند اسپانسر درست و حسابی ندارند و اغلب هزینه‌هایشان را خودشان تامین می‌کنند. در چنین شرایطی کمیت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند نسبت به کیفیت.
  سوم. دانش فنی ایجاد سرویس‌های وب 2 در ایران هست. چیزی که نیاز هست ایده است، ایده‌ای که توجیه اقتصادی داشته باشد. چندی پیش من یک طرح تحقیقاتی را به پارک علم و فناوری ارائه کردم که در صورت اجرا، کار بزرگ و مثبتی انجام می‌شد، پاسخ این بود که تا زمانی که یک BP‌ مناسب نداشته باشم نمی‌توانند کمکم کنند.
  چهارم. ما یا می‌خواهیم local‌ عمل کنیم یا global. اگر هدف ما بازار local‌ باشد، باید بگویم که با توجه به سلیقه کاربران ایرانی واقعا پدر آدم در می‌اید تا کاری را به نتیجه برساند، برای global کار کردن هم پول زیاد لازم است که نداریم!
  پنجم. شما خیلی راحت نمی‌توانید با مردمی که هنوز 2 نفری در صندلی جلوی پیکان می‌نشینند درباره رانندگی با تویوتا حرف بزنید. خیلی از این کاربران هنوز RSS‌ را نمی‌شناسند. استفاده از فید ریدر هنوز به اندازه بلاگرولینگ عهد عتیق مرسوم نشده است.

  به طور خلاصه قبل از ورود به دنیای سرویس‌های وب 2 باید اولا کاربران را با مزایای آن آشنا کرد (کاری که شما انجام می‌دهید) ثانیا برای تامین مالی پروژ‌ه‌ها فکری کرد. بالاخره هزینه سرور و نگهداری سایت‌های بزرگ کم نیست. ثالثا به طور منطقی جلوی کسانی که در راه پیشرفت سنگ‌اندازی می‌کنند ایستاد (قیلطرینگ، محدودیت سرعت اینترنت برای کاربران خانگی و …) وقتی این مثلث کامل شود، تازه می‌شود از سرویس‌های وطنی انتظار داشت که تکانی به خودشان بدهند، چون اگر این کار را نکنند در رقابت بازار حذف می‌شوند.

 8. سلام دوست عزیز.
  چند تا سوال وردپرسی دارم:
  ۱- این که توی سایدبارتون گذاشتید (پرخواننده‌ترن‌ها و بیشتر کلیک شده‌ها) چه سیستمیه؟ با ویجته؟
  ۲- یه کد یا یه پلاگ‌این می‌خوام برای اینکه مشخص بشه روی یه لینک چند بار کلیک شده.
  ۳- مخلصیم!

 9. دکتر مزيدی عزيز با سلام
  بنده که به حرف شما گوش دادم و هجرت کردم و دوستانم را هم به اين مهم تشويق مينمايم
  + سوالی داشتم: من اگر بخواهم در همان وبلاگم یک وبلاگ دیگر داشته باشم . نه اينکه با يک نام کاربری به هر تعداد وبلاگ که خواستم
  بايد چه کنم ؟ مثلا صفحه ای را ایجاد کنم و از اآن به عنوان فوتوبلاگ استفاده کنم. ؟
  + ممنونم

 10. خاک said

  سلام
  دکتر اولش هم خسته نباشی و هم ممنون
  اما اولا آقای ابی خان مراجع و علما نه تنها با اینترنت و تکنولوژی مخالف نیستن بلکه طلبه ها رو به اون هم تشویق می کننن
  دوما دکتر خوشم می آد که خوب انتقاد می کنین (دمتون گرم)

  یا علی

 11. خاک said

  بسم الله…
  سلام
  دکتر خسته نباشی
  واقعا طرح خوبی دادین(تشکر)
  برادر چون شما رو به اخلاق خوب می شناسم پس از شما در خواست می کنم:
  1. یه جنبش برای فارسی کردن نتوبز ( حدودا 95 در صد فارسی هست)
  http://netvibes.com/ = http://translators.netvibes.com/

  2. یه مکان برای آپلود تصاویر با امکان ایجاد آلبوم برای بازدید عموم وسرعت بالا با دادن کد و تگ برای هر تصویر!(به غیر از پیکاسا)
  دکتر بازم ازتون تشکر می کنم و منتظر هستم

  علی یارتون

 12. M.K_soft said

  من فقط منتظر اخذ مدرك كارشناسي ارشد سخت افزارم هستم تا براي هميشه از اين خراب شده بروم.
  اميدوارم خدا خودش يه كمكي به مردم ايران بكنه چون با شرايطي كه من فعلا دارم مب يبنم اين مملكت فقط و فقط روي حساب يك سري حرف و باد هوا داره مي چرخه.

 13. ویدا said

  سلام..من خودم از اوناییم که 4 ساله توی پرشین بلاگ وبلاگ دارم … خب توی این مدت مشکلی باهاش نداشتم ولی الان اومدم که وردپرس رو هم امتحان کنم و ببینم تفاوتاشون در چیه … خب مطمئنا ما فارسی زبونا با وبلاگای فارسی مثل بلاگفا یا پرشین بلاگ خیلی راحت تریم تا با بلاگر یا وردپرس ! البته دلیلشم فقط عادت کردن به این سرویساست چون یاد گرفتیم چطوری باهاشون کار کنیم دیگه نمی ریم دنبال یه سرویس جدیدتر چون دوباره باید حداقل یک هفته باهاش کار کنیم که بهش عادت کنیم. و البته وقتی همه جا ما رو با اون نام می شناسن دیگه نمیایم خودمونو با یه نام دیگه و یه جای دیگه نشون بدیم و به قولی از صفر شروع کنیم. البته این فکر می کنم یه نظر کلی بود که من گفتم . یعنی دلیل اینکه خیلیا از وبلاگای فارسی استفاده می کنن همینه به نظر من. من الان یکی دو روزی هست دارم با وردپرس کلنجار می رم تا بتونم اونی رو که می خوام ازش بسازم ! و البته با حرفای تو هم موافقم که می گی سرویس دهنده های فارسی به خوبی خارجیاش نیست . ولی کار کردن باهاش راحت تره !

 14. سجاد said

  قبلا گفتم الانم می گم من 3 سلا آرشیو خودم رو بخاطر استفاده کردن از سرویس های وطنی از دست دادم حتی دومینم otello.ir رو فقط بخاطر وطنی بودنش ول کردم چون ناراضی هستم
  ببینید تعصب باعث عقب موندگی جامعه می شه در هر شکلی اگه یه روزی وردپرس بد باشه بدونه شک سریع میرم بلاگر
  دکتر مزیدی کاملا حق دارند و من موافقم با ایشون ! مثلا ای هست که این ما نیستیم که مسولیم این ما نیستیم که باید کاری بکنیم من چوبه این حمایتم رو خوردم اونم دو بار و الان از هیچ سرویس داخلی استفاده نمی کنم تاکید می کنم هیچ سرویسی!
  چرا منه بیچاره باید از خودم مایه بزارم که چی بشه سرویس وطنی پیشروف کنه اگه پیشرفت می خاد اینجوری باشه میخام که 100 ساله سیاه نباشه جونم رو گرو بزارم که چی ماشین وطنی بهتر بشه میخام که اصلا نشه / و روزی که سرویس وطنی بهترین باشه لعنت به من اگه ازش استفاده نکنم! مثلا همین بالاترین و دو در دو خودمون عالی هستن و من با افتخار ازشون استفاده می کنم ولی پرشین بلاگ و … رو وللش . تا بنز و bmw و تویوتا مونده مگه مغز خر خوردم که برم آر دی و این گوفت ها بخرم ! پولش رو ندارم خوب نمی خرم ! همین
  ما فقط یه وظیفه داریم اونم انتخاب درسته .

 15. itlyzer said

  اصولا تا رقابت در زمینه ای وجود نداشته باشه پیشرفت هم وجود نداره.چرا صنعت اتومبیل کشورهای خارجی پیشرفته است اما ما باید پژو 405 که از دهه 60 وارد ایران شده رو سوار بشیم.چون رقابت وجود نداره و شاید توانایی رقابت رو هم واقعا نداریم.مثلا کافیه نگاهی به صنایع الکترونیک ایرانی بندازید که تمامی برشکست شدند و یا در حال برشکستگی هستند و بعضیهاشون هم شروع به مونتاژ قطعات شرکت های خارجی کرده اند و همینطور صنعت نساجی و … این بحث در مورد اینترنت ایران هم صادقه وقتی معیار پیشرفت کشورها مقدار پهنای باند اینترنت کابران یک کشور هست در حالیکه در کشور ما در این زمینه با محدودیت مواجه هستیم پس نباید انتظار زیادی هم از کاربران ایرانی و سرویس های ایرانی که بدون هیچ پشتوانه ای در حال فعالیت هستند داشته باشیم.اصولا تا مخابرات ما در دست بخش دولتی باشه همین مساله هست و تنها راه بهتر کردن زیرساختهای مخابراتی خصوصی سازی هست که رقابت رو هم در پی داره.

 16. peyman said

  سلام جناب مزيدي!
  من يك وبلاگ نويسم اونهم تازه كار و نه چيز ديگه!،براي من كيفيت سرويس خيلي مهمه،اگه كه سرويس بهتر با امكانات و كيفيت بهتري ارائه بشه ،به راحتي كوچ مي كنم و به آشيانه جديد ميروم،اين خاصيت اين هزاره است،وطن آنجاست كه راحتي و احساس خوبي داري،مهم نيست چه كسي طراحي كرده،پرچم كجا را داده،مهم اينه كه من بتونم از محيطش براي طرح افكارم استفاده بهتري ببرم،وب 2براي من يك مفهوم كيفيتيه ولي جغرافيايي نيست،نهايتاً توسعه دهنده هاي خوبي پيدا ميشوند كه كمك كنند هر محيطي را به تسخير زبان فارسي و فارسي نوشتن در بياريم،اينكه از كجاي مسير تكنولوژي بهش دست پيدا مي كني زياد مهم نيست،مهم اينه كه تكنولوژي را بتوني بدست بگيري و از اون استفاده كني…

 17. kptools said

  سلام دسوت خوب !

  شیدا راست می گه (اولین نظر رو بخون) . شیدا درست می گه خارجی ها هر چی می سازند ما هم می آییم فارسی و نسخه ایرانی آن را می سازیم. ما باید از برنامه نویسان وب 2.0 خود پشتیبانی کنیم تا آن ها ایده های نویی داشته باشند. مثلا خود من ، چه کسی از من تا به حال پشتیبانی و حمایت کرده ؟ به جز گویا آی تی . من با کلی زحمت کشیدن و تحمل رنج های بسیار زیاد تونستم سایت KP-Tools.com رو بسازم و ابزار های امنیتی وب 2.0 ساختم. اما تا به حال کدوم یکی از دوستان در زمینه آی تی از من حمایت کردند ؟ کدومشون از سیستم من توی سایت هاشون استفاده کردند ؟ کدومشون از من تقدیر کردند ؟ (در حالی که آمار استفاده از سیستم های خارجی امنیتی در ایران بسیار زیاد است.)

  پس خود شما هم که می گویید وب 1 مرده پس چرا از من حمایت نمی کنید ؟

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: