آیت الله احمدی نژاد

امروز از طريق اين نوشته متوجه شدم كه در جايي ديگر چنين نوشته‌هایی آمده است:

  «لقب آیت الله بر شخصی دلالت می‌كند كه انسان را بر یاد خدا و راه او و روش رسیدن به او مثلاً بوسیله بیان احكام هدایت می‌كند»، اظهار داشته: «در تاریخ شیعه همواره علمایی برای تبیین راه خدا بود و مردم را دلالت می‌كردند بر این راه. وظیفه اصلی آنان هدایت مردم به سمت خدا بوده و هست … احمدی‌نژاد كسی است كه چون صورت نورانی‌اش را در اثر كثرت خدمت به خلق خدایش ببینی جز عشق به خدا نخواهی دید. كسی است كه حتی كینه‌توزان و منتقدانش بر خدائی‌ بودنش دلالت می‌كنند. به راستی تاكنون چه كسی اینچنین مورد غضب دشمنان خدا قرار گرفته؟ چه كسی تاكنون این چنین ذكر خدا را با عمل برای او عجین كرده تا بزرگترین و موثرترین درس كه همان درس عملی باشد را به دیگران بیاموزد؟ آیا او نشانه خدا نیست؟ آیا همردیف كسانی نیست كه دلالت می‌كنند بر خدا و راهش و ولی‌اش؟ آیا تعریف‌های آنچنانی امام بسیجیان از او همان شاخصه‌های یك مبلغ و حمایت كننده دین نیست؟ آیا او آیت الله نیست؟ «

هرچند وبلاگ حذفيات اين نوشته را افراطی مي‌خواند اما من شخصا ايده جالبي در اين نوشته مي بينم.تاكيد فراوان و شديدي دارم كه با اين مطلب، به شيوه طنز برخورد نشود.به همين دليل در كمال شرمندگی بايد عرض كنم كامنتهایی كه اين مطلب را به تمسخر بگيرند حذف خواهم كرد.

پيشنهاد من: در نوشته بالا نكته بسيار جالب و زيبايي وجود دارد و آن هم اين است كه امور را از قالب صرف در بياريم و به مفاهيم اصلي خود نزديك كنيم.حرف من اين است: مگر اكنون در كشور ما به خيلي از افرادی كه تحصيلات دانشگاهی كافی ندارند لقب «دكتری افتخاری» نمي‌دهند؟ پس چرا همين وضعيت برای طلبه‌های حوزه نباشد؟ چرا ما نبايد لقب «آيت الله افتخاری» داشته باشيم.

بنده شخصا آقای احمدی نژاد را بعنوان اولين شخصي كه لياقت دريافت «آيت الله افتخاری» دارد معرفي مي‌كنم: آيت الله احمدی نژاد.

Advertisements

16 دیدگاه »

 1. maryamss said

  دادن دکترای افتخاری مسخره است البته از نظر من دیگه چه به رسه به آیت الله افتخاری.بعدشم آیت الله یعنی نشانه خدا بر روی زمین.یادم نمیاد کی ولی یکی از همین آقایون کار درست دینی و عارف می گفت حتی دادن لقب حجته السلام و … هم نباید به کسی داده بشه.این القاب فقط مختص فرستاده های خداست.البته این فقط یه حرفه!

 2. دکتر جان، من در وبلاگم یک لینک روزانه در این مورد گذاشته ام و نظرم را پای آن نوشته ام. اینجا تکرارش نمیکنم چون شاید شما منتشرش نکنید ولی از شما میخواهم آنرا هم بخوانید. ممنون

 3. Mehran said

  دکتر جان اصلا شوخی نمیکنم :
  مگه همیشه نشونه های خدا باید چیزهای خیلی خوب و عالی باشن! خوب وقتی طوفان یا زلزله یا سیل میاد نمیگن این نشونه های خداست ! (نمیدونم شایدم نگن!)

 4. «دكتراي افتخاري» از سوي مرجعي كه تاييد كننده صلاحيت «دكتري» است به افراد داده مي‌شود. بنابراين اگر كسي از دانشگاهي مفتخر به دريافت «دكتراي افتخاري» مي‌شود يعني دانشگاه مي‌دانسته كه اين آدم صلاحيت دريافت مدرك دكتري را ندارد اما بنابر ملاحظاتي تصميم گرفته‌اند «مطالعه و پژوهش ارزشمند» يا «خدمت و كار ارزشمند» يا «تلاش براي گسترش يك موضوع ارزشمند» را با يك مدرك افتخاري در ذهن مردم و در تاريخ ثبت كنند. اين مدارك افتخاري در پزشكي و رياضيات و اين‌جور رشته‌ها كه شاخص‌هاي واضحي براي ارزشيابي دارند هيچ جايگاهي ندارند و تعريف نشده‌اند و در خصوص رشته‌هايي داده‌ مي‌شوند كه به آنها مي‌گوييم علوم انساني. معمولا هم دانشگاه با اعطاي اين مدرك براي خودش اعتبار به دست مي‌آورد و به ندرت به كساني كه اسم و رسم ندارند (اما شايسته مدرك افتخاري هستند) مدرك افتخاري داده مي‌شود (حداقل تا جايي كه من مي‌دونم).
  حالا اگر قرار است «آيت الله افتخاري» به كسي بدهند بايد كساني كه مدرك «آيت‌الله» را تاييد مي‌كنند اين‌كار را بكنند، نه دكتر مزيدي!

  آيت الله بودن فقط يك «مدرك» است، نه «نشانه خدا بر زمين» بودن. هيچ ارتباطي به خدا ندارد، فقط به جمعي كه در حوزه نشسته‌اند و تصميم مي‌گيرند بستگي دارد. هم‌چنين تمام مدارك ديگر حوزه هم همين است، يعني نبايد به ترجمه فارسي آنها يا حتي مفهوم لغوي آن‌ها توجه كرد. در مفهوم هيچ نيستند، فقط عبارتي هستند كه به سطحي از تحصيلات و مطالعات حوزوي اشاره مي‌كنند، همين.

  حالا اگر دوست داريد به احمدي نژاد بگوييد «آيت‌الله احمدي نژاد» بايد برويد در يكي از حوزه‌هاي باكلاس و معتبر و از آيت‌الله‌هاي آنجا بخواهيد كه به ايشان آيت‌الله افتخاري بدهند! 🙂
  ضمنا منظور اون خانم نويسنده از آيت‌الله احمدي نژاد اين‌چيزي كه شما برداشت كرديد نبود، (دست‌كم سابقه اين خانم نشون داده كه) منظور ايشان واقعا همان «آيت‌الله احمدي نژاد» است، نه يك كلام پس نه يك كلام پيش!

  (چقدر كامنتم طول كشيد! حتما توش كلي غلط املايي و نوشتاري هست، من كه ديگه خودم حوصله خوندنشون ندارم 🙂 شما كه مي‌خونيد ببخشيد)

 5. مجید علی گل said

  سلام. آدم باشنیدن کلمه ی آیت الله. یاد اب و امامه و این چیز ها می وفته( من که اینجوریم). همون دکتر احمدی نژاد به نظر من خیلی بهتره.

 6. بد نيست به «آيت الله احمدي نژاد»، كسي كه جايگاه خودش را نمي‌شناسه، كسي كه براي آينده هدفي نداره جز توهمات، كسي كه نمي‌دونه كجا بايد بره و كجا نبايد بره، كسي كه شده «سند باكس» نظام تا از طريق اون همه تصميم‌هاي احمقانه‌اي كه كسي جرات فكر كردن به اون‌ها رو نداشته امتحان كنند، كسي كه باعث سرافكندگي همه مردم ايران است (و نه فقط كساني كه بهش راي دادند) از ديد خارجي‌ها نگاه كنيد:
  http://www.necas.blogsky.com/?PostID=463

 7. تلنگر said

  خظاب به نویسنده متن اصلی (نه دکتر مزیدی):
  » احمدی‌نژاد كسی است كه چون صورت نورانی‌اش را در اثر كثرت خدمت به خلق خدایش ببینی جز عشق به خدا نخواهی دید.» با آمار و ارقام توضیح بدین که چه خدمتی به مردم کرده؟ مرتبط جلسه گذاشتن و سخنرانی کردن و سفرهای استانی میشه خدمت؟ مثلا بازدید از ایتام چگونه میتونه آمار فقر یا ایتام را کم کنه؟ جز عوام فریبی هیچ کار نکرده. شاخصهای اقتصادی وعلمی و … چه رشدی داشته اند؟ کسانی که معتقد به خدمت ایشان هستند،با آمار واقعی نه ساختگی توضیح دهند.
  «كسی است كه حتی كینه‌توزان و منتقدانش بر خدائی‌ بودنش دلالت می‌كنند.» می تونین یک مثال بزنین؟ این کینه توز چه کسی بوده که گفته احمدی نژاد خدایی است؟
  «به راستی تاكنون چه كسی اینچنین مورد غضب دشمنان خدا قرار گرفته؟» اگر دشمنان خدا منظور آمریکا است، بن لادن و صدام هم مورد غضب آنها قرار گرفتند؟ آنها هم خدایی هستند یا شده اند؟
  «آیا او نشانه خدا نیست؟» اگر دوره بعد رای نیاورد! آنوقت نشانه کیست؟ یعنی اگر مردم دیگر به او رای ندادند، به خدا پشت کرده اند؟
  بدترین دشمنان احمد نژاد دوستانش هستند. با مقدس کردنش و مداحی ها و تعریفهای غیر واقعی باعث جو گیر شدنش می شوند و بعد می آید از هاله نور صحبت می کند. اگر دوست چاپلوسش نگفته بود نورانی شده الان مسخره عالم و آدم نبود.
  من از توهین رییس دانشگاه کلمبیا ناراحتم ولی از یک بعد خوشحالم، خوشحالم که احمدی نژاد یکبار هم که شده حرف مخالف هم شنید. فهمید که باید از توهمات و جو گیر شدن در آید. بسیار جای تاسف است که وقتی در مصاحبه از او می پرسند نظرتان در مورد سخنرانی دانشگاه کلمبیا چیست: می گوید:»… مهم این بود که چند هزار دانشجو، آومدن برای معلمی که دراونجا درس نمیده، نشستند برای یک ساعت و …»

  بسیار جای تاسف است که رییس جمهور اینقدر جمعیت-ندیده باشد، اینقدر جو گیر شده باشد. اگر فیلم سخنرانی در دانشگاه را دیده باشین، اکثر دانشجو ها یهودی های متعصب بودند، ار اونهایی که عرق چین های مخصوص بر سر می گذارند، احمدی نژاد فکر می کند که آنها آمده بودند مسلمان شوند یا نامه فدایت شوم به او بدهند. انسانهای منطقی همه می خواهند ببینند این مردی که اینقدر حیا هو به پا کرده کیست و چه میگوید. فرض کنید فردا بوش یا کلینتون بیایند ایران و بخواهند در دانشگاه تهران سخنرانی کنند. فکر می کنید اگر جلو مردم را نگیرند و مثل آمریکا برای حضور در سخنرانی ممانعت نکنند، چقدر جمعیت می آید به پای سخنرانی او. یکعده که با تخمه و پفک می آیند فقط قیافه آنها را ببینند، یک عده هم مسلما می آیند ببینند این فرد چه می گوید، حال اگر میلیون میلیون ادم امد پای سخنرانی بوش، آنوقت هم میگیم کار خدا بوده؟ خیلی دوست دارم ببینم آونموقع میخوان چی بگن و چطور پای خدا را وسط بکشند.
  اگر حکومت هم به شعور مردم احترام میگذاشت و همه اخبار این سفر ایشان را بدون سانسور و بدون بزک و آرایش به مردم نشان می داد، مردم می فهمیدند که ایشان یک انسان معمولی است با مزایا و معایب. مقدس کردن احمدی نژاد ظلم در حق خودش و مردم ایران است.

 8. mohsen said

  البته من از این بالاتر میروم و لقب نائب امام زمان بر روی زمین را بر ایشان مینهم. سخن ایشان سخن امام است و هر که ایشان را به سخره بگیرد امام را به سخره گرفته است.
  «نعوذ بالله»!

 9. حامد said

  دکتر مواظب باش .
  با این حرفها شاید دور نباشه روزی که وبلاگت به رحمت ایزدی بره .

  حیفه این وبلاگ بخدا. با این پستها خرابش نکن.

 10. raoros said

  این شخص بالایی راست می گه
  وبلاگت می پره ها! ای دکتر 😀

 11. هاوسنگر said

  به نظر بنده جناب احمدی نژاد را همچنانکه سقراط زمانه لقب داده اند بسیار بجاست و من بعد باید از ایشان بعنوان سقراط زمانه یاد کرد . که سخنرانی ایشان در مجمع عمومی سازمان ملل و دانشگاه کلمبیای نیو یورک که نشانه ی کامل ایشان از نا اگاهی و ریاکاری و دروغگویی بسیار مشهود بود .زنده باد سقراط عصر

 12. […] آیت الله احمدی نژاد ( وبلاگ مزیدی ) * برای مشاهده مطلب کافی است روی این لینک کلیک کنید * […]

 13. هاوسنگر said

  بنده متعجب شدم که جناب دکتر احمدی نژاد بعداز سفر به سازمان ملل و حضوردر دانشگاه کلمبیا این همه استقبال و تبیغلیغات . و بوق کرنا برای چی بود این همه رسانه ها از کدام سخنان وپیروزی سخن می گفتند مگر تما جهانیان ندیند که رئیس دانشگاه به احمدی نژاد گفت دروغگو. ریاکار . جاهل و دهها تمسخر دیگر حتما دوستداران دکتر احمدی نژاد می خواهند با این تبلیغات اذهان عمومی را منحرف کنند اما افسوس که نمی شود

 14. محمدی said

  اقای احمدی نژاد سیاستمداری با هوش وشجاع است وبرای خدا از هر کاری کوتاهی نمیکند با لقب یا بدون لقب مورد احترام است

 15. وحيده said

  پيشوند اقا هم از سر احمدي نژاد زياده

 16. فاني said

  سلام
  شما را به خدا اين را هم بخونيد
  ناسلامتي متن مورد نظر براي منه!
  http://gam.parsiblog.com/Archive37148.htm

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: