بلاگفا 3

اگر با همین یک مطلب دو ماه لاگین نکنید میرید جزو وبلاگهای غیر فعال که بعد از مدتی حذف می شوند. محتوای مطلب تا وقتی که توهین آمیز نباشد مسدود نخواهد شد. همچنین در صورتی که با جاوا اسکریپت یا هر شیوه دیگر به محض ورود کاربر به یک آدرس دیگر منتقل شود یعنی ریدایکرت شود نیز ممکن است وبلاگ مسدود شود.
اگر همین از وبلاگ فقط برای تبلیغ یک آدرس دیگر چه بلاگفا و جه غیر اون استفاده بشه حذف میشه (مثلا فقط یک پست باشه که بگه بروید به فلان آدرس) . در واقع شیوه هایی که به نوعی اسپم باشند نیز تلاش میکنیم مسدود کنیم.

اين يكي از كامنتهای وبلاگم در بلاگفا بود كه آقای شيرازی در آنجا نوشتند.بينهايت از ايشان سپاسگذارم كه بر بنده و خوانندگان اين وبلاگ منت گذاشتند و اين مطلب روشنگر را بيان كردند.اكنون فكر مي‌كنم حجم زيادی از سوء تفاهمات ما بايد برطرف شده باشد. همچنين ايشان در يكي ديگر از پستهای من در وبلاگ بلاگفاييم (كه در حقيقت mirror مطالب بلاگفايي وبلاگ اصلي من است) اينچنين كامنت گذاشتند:

onlines.ir به این دلیل مسدود شده بود که روش حذف تبلیغات بلاگفا را آموزش داده و اسکریپت مربوط به آنرا در سایت خود گذاشته بود.
راستی آقای مزیدی بد نیست در راستای همان چیزهایی که به اصلاح به آنها اعتقاد دارید پاسخهای مرا نیز در وبلاگتان در ورد پرس بنویسید! آیا شما اینکار را میکنید!؟

آقای شيرازی. مي‌بينيد كه فرمايشات شما بدون كم و كاست در اينجا منعكس خواهند شد. اگر غير از اين باشد بنده لياقت هم‌صحبتي با شما را نخواهم داشت. فقط يك خواهش كوچك داشتم. البته من جسارت نمي‌كنم كه بگويم كجا كامنت بگذاريد، اما بينهايت خوشحال خواهم شد اگر كامنتهای با ارزش شما را در اينجا داشته باشيم؛ چون اين وبلاگ اصلي بنده است و آن وبلاگ در بلاگفا تنها برای تست ميزان نقدپذيری شماست. با اينحال شما در هركجایی كه دوست داشته باشيد مي‌توانيد نظرات خود را منعكس كنيد و ما نيز از آنها بهره خواهيم برد.

سخني هم با منتقدان آقای شيرازی دارم: ببينيد! موضوعات را باهم قاطی نكنيم! مثال مي‌زنم. شما ممكن است از ريشه و پايه، قانون اساسي كشورمان را قبول نداشته باشيد. اين حق شماست. اما اگر مي‌خواهيد وارد مجلس شورای اسلامي شويد ملزم هستيد كه به قانون اساسي مصوب اين كشور احترام بگذاريد و برخلاف ميل خود به آن پايبند باشيد. اگر هم با آن مخالف هستيد حق نداريد راسا كاری برخلاف ان انجام دهيد؛ بلكه بايد تمام سعي خود را بكنيد تا اگر مي‌توانيد قانون اساسي را تغيير دهيد .تنها پس از تغيير قانون شما مي‌توانيد رفتار مطلوب خود را پيگير باشيد.اگرهم به هيچ وجه نمي‌توانيد اين شرايط را تحمل كنيد خب بايد از مجلس استعفا دهيد.

اينجا نيز همين بحث است. بنده – و هر شخص ديگری – وقتي مي‌خواهم در بلاگفا وبلاگ ثبت كنم در زير قوانين سايت، رضايت خود را اعلام مي‌كنم.پس هرگاه كاری برخلاف قوانين سايت انجام دادم مسئول سايت حق دارد وبلاگ من را بلوكه كند(اين جزء مفاد قرارداد است). اين كه اين قرارداد ظالمانه است، درست است، غلط است و … بحثي جداگانه است. در اينجا من تمام تمركز خود را بر يك نقطه قرار داده‌ام: اگر من- يا هر شخص ديگری – بدون زيرپا گذاشتن قوانينی كه در ابتدا امضاء كرده‌ام به نقد محترمانه بلاگفا و مسئولان آن بپردازم آيا بايد بلوكه گردم؟؟ پس فعلا عزيزاني كه بالكل با تمام قوانين بلاگفا مخالفند اندكي تحمل كنند و بگذارند تا بحث بر روی همين قوانين و ميزان پايبندي مسئولان محترم بلاگفا پيش رود آنگاه به آن دوستان نيز خواهيم رسيد.

1- آقای شيرازی. وقتي چند شب قبل برای اولين بار وبلاگی در بلاگفا ثبت كردم در انجا نوشته شده بود اگر وبلاگی غيرفعال باشد حذف خواهد شد. از طرفی در كامنت شما- كه در ابتدای اين نوشته آمده، بيان كرده‌ايد: …دو ماه لاگین نکنید میرید جزو وبلاگهای غیر فعال…

آيا اجازه مي‌دهيد نتيجه گيری كنم كه معيار شما برای «غيرفعال بودن» يك وبلاگ، 2 ماه است؟ اگر پاسخ شما مثبت است، آيا مي‌توانم با جرات به تمام منتقدان شما بگويم كه هرگز هرگز هرگز  هيچ وبلاگی با غيرفعال بودن كمتر از دوماه ديليت نشده؟ اين بسيار مهم است. بعضي از منتقدان شما مي‌گويند كه وبلاگهايي بوده كه به دليل عدم فعاليت حتي در زمانی كمتر از 2 ماه ديليت شده‌اند. آيا شما تاييد مي‌كنيد يا اينكه اين عزيزان دچار سوءتفاهم شده‌اند؟

2- آقای شيرازی. فرموده‌ايد كه اگر با يك جاوااسكريپت به وبلاگ ديگری ريدايركت شود ممكن است مسدود گردد. من با اين اقدام شما موافقم.چون منابع مالي شما محدود است و شما نيز در ابتدای ثبت‌نام نوشته‌ايد كه منابع مالي محدود داريد. هرچند قبول داريد كه در اينجا نيز مثل هرجايي ممكن است استثنائاتي هم باشد.فكر مي‌كنم بهمين دليل بود كه از واژه ممكن است استفاده كرده‌ايد.

3- آقای شيرازی. فرموده‌ايد:

اگر همین از وبلاگ فقط برای تبلیغ یک آدرس دیگر چه بلاگفا و جه غیر اون استفاده بشه حذف میشه (مثلا فقط یک پست باشه که بگه بروید به فلان آدرس)

اين هم بنظرم كاملا درست مي‌ايد.معنايي ندارد من در بلاگفا يك وبلاگ بسازم و درشت بنويسم برويد به وبلاگم در وردپرس.اما تصديق مي‌فرماييد كه مواردی غير از اين حالت وجود دارند كه نمي‌توان اينگونه با آن برخورد كرد.

مثلا همان وبلاگ دوستمان irau : ايشان مدتي در بلاگفا بوده‌اند.بسياری از خوانندگان ايشان وبلاگشان را با blogfa.com مي‌شناسند.حالا پس از مدتي- چند ماه چند سال- ايشان تصميم گرفته‌اند كه وبلاگ خود را به جايي ديگر منتقل كنند.فكر مي‌كنم هم شما و هم بنده معتقديم كه اين حق طبيعي هر كسي است كه انتخاب كند. بر طبق قانون شما مي‌توانيد وبلاگ ايشان را بعد از دو ماه كه غيرفعال بود ببنديد.در اين هم هيچ اختلافي نداريم.اين آقا بايد در اين مدت آرشيو وبلاگشان را برهرجايي كه دوست دارند منتقل كنند و اگر اينكار را قبلاز دوماه نكردند و آرشوي آنها ديليت شد مقصر خود ايشان هستند. اما در اين دو ماه آيا ايشان حق ندارند درشت در بالای وبلاگش بنويسند: خوانندگان گرامی! وبلاگ جديد بنده در فلانجاست.به فلانجا بياييد.

آيا آنگونه كه ايشان ادعا كرده‌اند؛ شما همين فرصت اندك را از ايشان گرفته‌ايد؟ اگر پاسخ مثبت است دليل اينكار چه بوده است؟

4- آقای شيرازی. يكي از همكاران بسيار عزيز و استاد بنده دكتر رضا هم اكنون در بلاگفا وبلاگ دارند.تصور بفرماييد امروز ايشان تصميم بگيرند بعد از اينهمه مدت وبلاگ‌نويسي در بلاگفا، وبلاگ خود را به جايي ديگر منتقل كنند: دامين شخصي يا وردپرس يا بلاگر يا حتي ممكن است بخواهند به پرشين بلاگ يا جوان بلاگ يا … بروند. بنظر شما ايشان ، بايد چكار كنند؟ آيا اين حق را دارند كه بر سردر وبلاگشان بنويسند خوانندگان عزيز! من از اين تاريخ در فلانجا هستم؟ اگر اين مطلب را بنويسند وبلاگ ايشان تا كي اجازه دارد كه بر روی بلاگفا ادامه حيات داشته باشد.( از دكتر عزيز عذرخواهی مي‌كنم كه ايشان را مثال زدم. همچنين اين تنها بيان مثالي از يك وضعيت احتمالي است كه ممكن است برای هركسي رخ دهد)

5- آقای شيرازی. فرموده‌ايد كه onlines.ir اموزش حذف تبليغات در بلاگفا را مي‌داد.اگر چنين باشد حق با شماست كه اين وبلاگ را بلوكه كنيد.چون در قوانينی كه در ابتدای ثبت‌نام آمده صريحا تاكيد شده كه اينچنين وبلاگهايي ديليت مي‌شوند.

اما سوال من اين است: اگر من يكبار چنين اشتباهي را كردم كه خواستم آموزش هك در بلاگفا را بدهم و شماهم كاملا قانونی وبلاگ من را بستيد آيا من ديگر هرگز اجازه ايجاد وبلاگ در بلاگفا را نخواهم داشت؟ اين سوال را بدين جهت مي‌پرسم كه در موردش در بخش قوانين سايت چيزی نيامده است.بعبارتی كسي كه يكبار يك اشتباه را كرد برای هميشه بلوكه مي‌شود يا اينكه مي‌تواند پس از مدتي فعاليت را از سر بگيرد؟

6- آقای شيرازی. از اينكه به قسمت اول سوال بنده در نوشته قبلي پاسخ داديد( وضعيت onlines.ir ) بينهايت سپاسگذارم. ولی سوال من قسمت دومي داشت كه بنظرم بسيار مهمتر بود: آيا اين حقيقت دارد كه شما سرويسهای وبلاگی ديگری كه توانايي export مطالب از بلاگفا را ايجاد مي‌كردند بلوكه كرديد؟ اگر پاسخ مثبت است آيا علت فني داشت؟ يا انگونه كه متاسفانه منتقدان شما مي‌گويند علت، جلوگيری از انتقال وبلاگ‌نويسان به سرويسهای ديگر بوده؟

قبول داريد كه انتقال هر وبلاگی بر هرجایی از اينترنت حق طبيعي صاحب وبلاگ است.مطمئن هستم كه اين موضع با هيچ‌كدام از قوانيني كه در ابتدای ثبت‌نام وبلاگی آنها را امضاء كردم در تضاد نيست. مطمئنا اين موضوع شامل صدمه به منافع مالي سايت بلاگفا نمي‌شود. آيا شما با بنده موافق هستيد؟

7- آقای شيرازی. مي‌دانم كه مديريت سايتي كه به روايتي بالای يك ميليون وبلاگ بر روی ان قرار دارد، كار چندان آساني نيست. به شما خسته‌نباشيد مي‌گويم و اگر مي‌بينيد كه اينهمه سوالات متعدد مي‌پرسم  توقع ندارم كه مزاحم وقت گرانبهای شما شوم و عدم پاسخ شما را با جملات ناخوش‌ايند همراه كنم. اما  همانگونه كه فرموديد:

راستی آقای مزیدی بد نیست در راستای همان چیزهایی که به اصلاح به آنها اعتقاد دارید پاسخهای مرا نیز در وبلاگتان در ورد پرس بنویسید! آیا شما اینکار را میکنید!؟

من بخاطر چيزهايي كه به آنها اعتقاد دارم( باور كنيد به اصطلاح نيست واقعا معتقدم)، احساس مي‌كنم كه بهتر است برای پاسداشت همين اعتقادات، مزاحم وقت شريف شما بشوم. پيشاپيش از وقتي كه برای نوشتن پاسخهايي مستدل به اين سوالات خرج مي‌كنيد بسيار سپاسگذارم.اميدوارم كه اين بحث‌ها منجر به شفاف شدن هرچه بيشتر فضای مه‌الود و سوء تفاهم برانگيز موجود بشود.

پ.ن: آقای شيرازی قبول زحمت كردند و به سوالات و شبهات پاسخ دادند. ضمن تشكر فراوان از ايشان، ادامه بحث را در كامنتهای همين مطلب پيگيری مي‌كنم.فعلا پست جديدي باز نمي‌كنم چون عده‌ای از خوانندگان اين وبلاگ، رغبت به اينكار ندارند پس فعلا ادامه بحث در كامنتها دنبال مي‌شود.هرچند هرگاه نياز شود كه مدخل جديدي در بحث باز شود پستي جداگانه بدان اختصاص خواهد يافت. لطفا شما نيز در اين بحث شركت كنيد. عاجزانه خواهش مي‌كنم حريم ادب و احترام را رعايت كنيد.با ما باشيد! 

‍‍‍‍‍ 

Advertisements

15 دیدگاه »

 1. koosha said

  ((5- آقای شيرازی. فرموده‌ايد كه onlines.ir اموزش حذف تبليغات در بلاگفا را مي‌داد.اگر چنين باشد حق با شماست كه اين وبلاگ را بلوكه كنيد.چون در قوانينی كه در ابتدای ثبت‌نام آمده صريحا تاكيد شده كه اينچنين وبلاگهايي ديليت مي‌شون))

  ای کاش هنوز آنلاینز بالا بود تا موضوع روشن میشد.آنلاینز یک سایت بود که توسط کاربران به روز می شد.در بخش جاوا اسکریپت کاربران ما کدها را ارسال می کردند.
  برای مثال،سایت «بالاترین» لینک حذف تبلیغات بلاگفا را آموزش دهد،می بایست در بلاگفا بلوک شود؟!! این که شد کار قیلترچی های ما! فرق شما با آنها چیست؟!
  در ضمن،آدرس ایمیلی برای تماس با ما در آنلاینز بود،شما کوچکترین ارتباطی با ما داشتید؟! غیر از این بود که اول بلوک کردید،بعد «ما» از همه جا بی خبر،برای شما ایمیل ارسال کردیم که جناب شیرازی عزیز،دلیل بلوک کردن آنلاینز چیست؟! بعد از N روز شما پاسخ دادید آموزش حذف تبلیغ در سایت شما موجود است! به نظر شما با ارسال یک ایمیل به ما از ارزش و احترام شما کم می شد؟ اسم این مورد را چه می گذارید؟!
  بلوک کردن آنلاینزی که تمام مطالبش توسط کاربران ارسال می شد مثل بلوک کردن Digg است! پیشنهاد می کنم Google هم بلوک کنید،چون با سرچ در آن مطالبی در مورد حذف تبلیغات در بلاگفا بدست می آید!

  اگر من اشتباه می گویم،در مورد سیستم انتقال مطالب چه توضیحی دارید؟! باز هم با آن می شد تبلیغات حذف کرد؟ یا Persianweblog? در این مورد چی؟ چون طرفدار پرشین بلاگ است باید بلوک شود؟ یا Justpersian? جناب شیرازی آنلاینز اولین و آخرین سایتی نبود که بلوک کردید! دقت کنید!

 2. بابت انتشار پاسخ من حالا برویم و امیدوارم این پاسخ ها را نیز در پستهای وبلاگ خود منعکس کنید. حال برویم سراغ پاسخ به سوالات شما.

  نقد یک سایت اصلا چیزی نیست که من بخواهم با آن مخالفت کنم. در صورتی که توهین آمیز نباشد یا دروغ پردازی نشده باشد من دلیلی برای برخورد با آن نیز نمی بینم. البته گاهی وبلاگهای هستند که فقط و فقط جهت حمله به مدیر سایت ایجاد شده است.این نه تنها در مورد بلاگفا بلکه در مورد سایتهای دیگر نیز مسدود خواهد شد.یعنی مثلا ما مواردی را داشتیم که که سر مشکل میهن بلاگ وبلاگهایی در بلاگفا ساخته شده بود و به مدیران آن بیش از انتقاد کرده بودند (بخوانید استفاده از کلمات رکیک ) و ما آنرا مسدود کردیم.شما براحتی در جستجو در بلاگفا دهها وبلاگ که امکانات بلاگفا را مورد انتقاد یا حتی اعتراض قرار داده اند می بینید.

  1.ببنید ما یک سیستم نرم افزاری داریم که این براساس یک الگوریتم خاص عمل میکند. مثلا اگر وبلاگی بدون محتوا یا فقط با یک پست دوماه لاگین نداشته باشد
  جزو وبلاگهای غیر فعال به حساب می اید و در فهرستی قرار میگیرد که مدتی بعد حذف شود. همچنین با گزارش تخلف یا ایمیلهایی هم داریم که مثلا یک وبلاگ هیچ محتوایی ندارد یا فقط جهت گرفتن نام خوب وبلاگ آنرا ثبت کرده که در این صورت حتی اگر کمتر از دو ماه باشد وبلاگ فوق حذف می شود تا دیگران بتوانند از نام آن استفاده کنند.مثلا اسمهای رند و معروف بخصوص در روزهای شروع فعالیت سایت توسط افراد معدودی گرفته شد که حتی در آن مطلب نیز نگذاشته بودند و یا در مواردی آنرا معامله میکردند! که خوب فکر میکنم بسیاری با من موافق باشند که با اینگونه وبلاگها برخورد شود. وبلاگهای اسپم که مثلا فقط یک پست دارد و با فونت درشت نوشته شده به فلان سایت یا فلان وبلاگ دیگر بروید نیز برخورد می شود.واقعا تشخیص اینکه برخی از اینگونه وبلاگها اسپم نیستند کمی سخت است.

  2.همانطور که گفتید من از واژه ممکن استفاده کردم چون اصولا شناسایی همه اینها نیز مقدور نیست.

  جواب سوالهای سه و چهار : اتفاقا دهها مورد اینچنین هست و مسدود هم نشده یکی از آخرین آنها همین وبلاگ خانم مسیح علی نژاد است. البته انتظار ما این است که با استفاده از اسکریپت یا فونت خیلی درشت اینکار انجام نشود. حقیقت این است که ما نمیتوانیم تمام سوابق وبلاگ شخص را بررسی کنیم و افرادی هم که مرا در این موراد یاری میکنند ممکن است فقط به یک وبلاگ برخورد کنند که فقط یک پست دارد و با فونت درشت نوشته شده به فلان وبلاگ بروید . فکر کنم قبول دارید که تشخیص صحیح ماهیت وبلاگ و اینکه اسپم هست یا نه سخت است. اما اگر پستهای قبلی وبلاگ قابل رویت باشد و پست آخر هم به شکل مناسبی باشد مثل فونت معمول خوب تشخیص اینکه نویسنده فقط قصد انتقال وبلاگ خود را داشته آسان است.
  در مورد این سوالاتان ، ایشان حتی در کامنت وبلاگ من نیز پیغامی گذاشته بود و توضیح خواسته بودند من نیز با ایمیل شخصی ام به همان ایمیل موجود در کامنت برایشان توضیح دادم اما ایمیل برگشت خورده است.آنچه که اتفاقا خود من دیدم یک وبلاگ بود یا یک پست که در پست شماره یک با فونت درشت یک لینک به وبلاگ دیگری بود که قاعدتا به عنوان وبلاگ اسپم شناخته شده است. حالا اگر مشکل دیگری داشتند قابل بحث و توضیح است.

  5. بله میتواند از سر بگیرد. اگر مشکل یا اختلاف را برطرف کند همانطور که درباره onlines.ir دیده شد و پس از مدتی این محدودیت برداشته شد. .البته به نظرم منطقی است که وقتی سایت صریحا در جهت خلاف منافع و حتی دشمنی با یک سایت دیگر پیش می رود که نباید انتظار احترام و محبت داشته باشد و اگر اشتباهی نیز صورت گرفته قاعدتا میتواند این اشتباه را برطرف کند.

  6.جالبه که مثلا مطرح شده است که ما امکان اکسپورت میهن بلاگ را مسدود کردیم تا آنجا که بنده مطلع هستم و همچنین دوستانم در میهن بلاگ ما چنین کاری نکردیم (هیچ کدام یعنی نه ما و نه میهن بلاگ) نیز چنین چیزی را مطرح نکرده ایم. در مورد یک سرویس وبلاگ دیگری که این قضیه اتفاق افتاد ایشان یک جور قالب انتقالی تبلیغاتی تهیه کرده بودند. یعنی اگر کسی از این قالب استفاده میکرد خوانندگان آن وبلاگ فقط یک جمله در آن بود که تبلیغ آن سرویس وبلاگ بود . اتفاقا ما به همین دلیل استفاده از آن قابل را محدود کردیم. اما متاسفانه این افراد در سایت خود برخورد نامناسبی نداشتند و متاسفم بگویم که حتی سرور خود به نوعی حرکت نامناسبی نیز انجام دادند که باعث شد به صورت مقطعی با آنها برخورد شود.

  یک مورد را هم بگویم در مورد همین کامنتی که توسط فرد دیگری در این وبلاگ گذاشته شده بود.گاهی اوقات محدودیت های ایجاد شده برای یک سایت نیستند .مثلا در بلاگفا استفاده از iframe مسدود شده است. دلایل بسیار منطقی برای اینکار وجود دارد و حتی من دیدم در نسخه جدید یکی از سرویسهای وبلاگ دیگر نیز این اتفاق افتاده است . در کنار این مسئله ما سایتها یا اسکریپتهایی که باعث ایجاد iframe هم شوند یا مطالب غیر اخلاقی منتشر کننده مسدود میکنیم. نمونه ای دیگر اگر در لینک باکس تولید شده توسط یک سایت دیگر مطالب غیر اخلاقی منتشر شود و آن سایت هم بررسی نکند ما چاره ای جز محدودیت نداریم.

  یا در مواردی دیگر اسپم هستند که در دنیا واقعا ازار دهنده شده است و حتی آماری از تکنوراتی می دیدیم که بخش بزرگی از وبلاگهای ایجاد شده فقط اسپم هستند ما نیز با این مشکل مواجه هستیم و افرادی برای مثال تبلیغ سایت خود یا کسب درآمد یا افزایش رنک کارهایی انجام میدهند ما مجبور به برخورد مقطعی می شویم.سایتهای بزرگی مثل گوگل هم گاهی لازم می بینید که با محدود کردن امکانات خود برخی را تنبیه یا محدود کنند. مثل همین حذف موقت سایت بی ام دبلیو به دلیل شیوه اسپم و نامناسب افزایش رنک در این سایت.

  7.آقای مزیدی! من استقبال میکنم از شرایطی که بتوانم از سیاستهای خود در بلاگفا دفاع کنم. اعتقاد دارم که قرار نیست همه را راضی نگه دارم همین الان هم بسیاری از افراطیون مذهبی به خاطر اینکه مثلا من وبلاگهای سیاسی مخالف نظرات آقایان را مسدود نمیکنم با من مخالف هستند و شاید بیانیه هایشان را در برخی سایتهای نزدیک دولت خوانده باشید. گروهی مرا به خاطر سیاستهایم ضد انقلاب میخوانند و گروهی دیگر مزدور رژیم!. همین چند روزه پیش ما یک حمله بزرگ از نوع بروتوس داشتیم . آنرا تشخیص دادیم و مرکز حمله را مسدود کردیم! چند روز بعد یک نفر در وبلاگش نوشت که چون بلاگفا این محدوده ای از آیپیها را مسدود کرده که مثلا هویت کاربران را تشخیص دهد و نتیجه آنکه در خدمت رژیم است!. من با نقد مخالف نیستم اما بعضی وقتها کم لطفی می شود یا مثلا در جهت تخریب یک سایت یا شخص قلم زده می شود که اینگونه کارها دیگر پاسخ هم ندارد. کمی واقعیت نگر باشیم و سعی کنیم مسائل و دلیل آنرا درک کنیم. من می بینیم ورد پرس در نسخه رایگان خود مثلا اجزاه تغییر در کدهای قالب را نمیدهند و بعد مثلا اعتراض کنم که ورد پرس سیاستهای محدود کننده و انحصاری دارد.مطمئنا اگر کمی منطقی فکر کنم این سیاست را قابل درک و راستای اهداف اقتصادی و علاقمند کردن کاربران به استفاده از سرویسهای پولی این سایت خواهم دید نه انحصار طلبی مدیران این سایت. این دید همان دیدگاه مورد علاقه من است. یعنی اینکه واقعا بدانیم دلیل اجرای یک سیاست یا محدودیت چیست و بعد بگوییم درست است یا خیر نه اینکه اولا اعتراض کنیم و چه بسا فحش بدهیم و بعد شاید بگردیم به دنبال دلیل!

  در ضمن اقای مزیدی به خاطر دارم که شما نوشته بودید که به وبلاگهایی که در سرویسهای ایرانی قرار دارند لینک نمی دهید؟ براستی چرا؟ جامعه بزرگ وبلاگهای فارسی در چند سال گذشته بدون وجود سرویسهای مانند ورد پرس ایجاد شده اند و حداقل هزاران وبلاگ بسیار خوب در سرویسهای ایرانی وجود دارند چرا شما خود و خوانندگانتان را از لینک دادن به این وبلاگها محروم کرده اید؟ آیا این کار صرفا به دلیل تبلیغ سرویس مورد علاقه اتان بوده است؟ یا نواقصی در سرویسهای وطنی که البته با وجود آن نیز هزاران وبلاگ خوب با کمک ابزار آنها ایجاد شده است. آیا نقد بلاگفا در راستای همان جنبش مهاجرت به ورد پرس نیست؟ شما قبلا تصمیم خود را گرفته اید و در پستهای قبلی خود صراحتا سرویسهای وطنی را برای میزبانی وبلاگها نامناسب و ضعیف دیده و پیشنهاد استفاده از یک سرویس خارجی را داده اید . آیا قبل از این درباره سیاستهای سایتهای ایرانی تحقیق کرده بودید یا مثلا میدانستید که بلاگفا دقیقا چه سیاستهایی دارد! یا فقط حضور من در کشور ایران و احیانا فشارهای حکومتی دلیل تصمیم گیری شما بوده است؟
  امیدوارم این مطالب و پاسخ به سوالهایتان را در پستهای وبلاگ خود منعکس کنید.

 3. koosha said

  آقای شیرازی،ای کاش در این مورد هم توضیحی می دادید:
  ((ای کاش هنوز آنلاینز بالا بود تا موضوع روشن میشد.آنلاینز یک سایت بود که توسط کاربران به روز می شد.در بخش جاوا اسکریپت کاربران ما کدها را ارسال می کردند.
  برای مثال،سایت “بالاترین” لینک حذف تبلیغات بلاگفا را آموزش دهد،می بایست در بلاگفا بلوک شود؟!! این که شد کار قیلترچی های ما! فرق شما با آنها چیست؟!
  در ضمن،آدرس ایمیلی برای تماس با ما در آنلاینز بود،شما کوچکترین ارتباطی با ما داشتید؟! غیر از این بود که اول بلوک کردید،بعد “ما” از همه جا بی خبر،برای شما ایمیل ارسال کردیم که جناب شیرازی عزیز،دلیل بلوک کردن آنلاینز چیست؟! بعد از N روز شما پاسخ دادید آموزش حذف تبلیغ در سایت شما موجود است! به نظر شما با ارسال یک ایمیل به ما از ارزش و احترام شما کم می شد؟ اسم این مورد را چه می گذارید؟!))

  در مورد میهن بلاگ هم انشاالله که بنده اشتباه کرده باشم و حرف آقای عسگری را اشتباه متوجه شده باشم.اشتباه من،بهتر از واقعیت داشتن این مسئله است.

  از جناب مزیدی واقعا تشکر می کنم که باعث شدن این بحث به وجود بیاد.
  از آقای شیرازی هم که بیشتر(!) باید تشکر کرد به خاطر پاسخ و شرکت در بحث.

 4. mhmazidi said

  @كوشا جان: لحن شما در بحث را نمي‌پسندم. لحن گفتار شما حجم عظيمي عصبانيت و دلخوری را به همراه اندكي نيش و كنايه به خواننده منتقل مي‌كند.قبلا هم در اين وبلاگ نوشتم.هنگامي كه عصباني هستيد ننويسيد .هيچ چيز! بگذاريد 12 ساعت بگذرد اگر بازهم برهمان منوال بوديد بنويسيد.نوشته‌هاي من و پاسخهاي آقاي شيرازی تا ابد در همينجا هستند شما هر وقت كه تمايل داشته باشيد مي‌توانيد بياييد و در كمال آرامش و بدون عصبانيت به من آقاي شيرازی و … نقد خود را وارد كنيد. اندكي صبور باش كوشاي عزيز

 5. mhmazidi said

  @آقای شيرازی: از آخر شروع مي‌كنم: آن بحث لينك و لينكدهي خود موضوعي جداگانه است.اگر شما و ساير دوستان تمايل داشتند در مدخلي جدا كامل و مفصل توضيح خواهم داد.
  0- در مورد كلمات ركيك و توهين به شخص شما و اهانت به سرويس شما جاي هيچ بحثي نيست.از اين بگذريم.آنقدر بديهي است كه نيازی به بحث ندارد.
  1- اگر مكانيسم همانگونه باشد كه شما در شماره يك توضيح داده‌ايد كاملا منطقي و قابل دفاع است.
  2- در مورد جاوا اسكريپت و محدوديت انها هرچه بكنيد كم كرده‌ايد.
  3و4- يعني شما با صراحت اعلام مي‌كنيد كه هيچ هيچ هيچ وبلاگی را صرفا بخاطر اينكه نوشته باشد من در فلانجا هستم و از اين به بعد من را در آنجا پيگيری كنيد عامدانه نبسته‌ايد و نخواهيد بست؟ اگر پاسخ شما مثبت باشد كه فكر مي‌كنم چنين هم فرموديد- پس عملا يكي ديگر از سوء تفاهمات برطرف شده است.
  5- خوشحالم كه اجازه فعاليت مجدد را مي‌دهيد. من همينجا از آقاي شيرازی قول مي‌گيرم كه فعاليت مجدد وبلاگهايي مثل irau – onlines.ir مقدور است و آنها مي‌توانند دوباره شروع به فعاليت كنند تنها با رعايت همان اصولي كه در ابتدا امضاء مي‌كنند.
  6- بلوكه كردن اسپم حق شماست. پس شما صريحا در اينجا اعلام مي‌كنيد كه هيچ سرويس وبلاگی ديگر را تنها به صرف اكسپورت مطالب بلوكه نكرده‌ايد؟ اگر چنين باشد بايد بر شما درود فرستاد.
  7- در مورد مشكلات كار كاملا با شما موافقم.
  8- اما معتقدم بسياری از سو‌ء تفاهمات ايجاد شده شايد تا حدودي به كم‌كاری شخص خود شما برگردد.اين انتقاد را از بنده بپذيريد كه تاكنون بسياری از كاربران اين احساس هرچند اشتباه را داشته‌اند كه شما به گفته‌هاي انها وقعي نمي‌دهيد. خوشحال مي‌شوم كاری كنم تا اين تصور اشتباه در مورد شما تصحيح گردد. برای اين موضع بايد بنشينيم و منتظر كامنتها و سوالات ساير عزيزان خواننده باشيم.

 6. در مورد انتقال مطالب هم اون سرویس دهنده ی دیگه پارسی باکس
  تنها جمله ای که توی قالب نوشته شده بود این بود
  وبلاگ من به سیستم وبلاگ پارسی باکس انتقال داده شد.
  شما هم اگه خواستین بیایین اونجا!!!
  عجب تبلیغ فوق العاده ای!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  نمودونم دقیقا این جمله بود یا یه چیزی تو همین مایه ها.
  اگه مشکل این بود می توستید با زدن یک ایمیل به پارسی باکس موضوع را مطرح کنید
  اینجا معلوم میشه برخورد نامناسب یعنی چی!!!
  گرچند برای ما دور زدن بلاگفا هیچ کاری نداره.
  جاوا اسکریپت اینقدر قابلیت های زیادی داره که خدا میدونه.
  کلا سیاست های بلاگفا کاملا مستبدانه هست.
  وبلاگ خود من با پیج رنک 4 ( البته 4 واقعی نه 4 الان !!) به خاطر اینکه نوشته بودم رفتم به پارسی باکس و چندتا پست در مورد مزیت های پارسی باکس نوشته بودم مسدود شد!!!
  اینا همش یعنی استبداد

 7. mhmazidi said

  @ آقای داوری: نه بعنوان نويسنده اين وبلاگ بلكه بعنوان تنها يك خواننده عادی ، لحن شما در پاسخ به آقای شيرازی را نمي‌پسندم.همانطور كه در بالا گفتم هيچ نيازی نيست كلمات مستدل خود را با نيش و كنايه همراه كنيد.آيا لازم است برای بيان ناراحتي خود آنهمه علامت تعجب بگذاريد؟ همانگونه كه به كوشاي عزيز گفتم ممكن است 100 % هم حق داشته باشيد كه عصباني باشيد اما با نوشتن در هنگام عصبانيت و انتقال ان به مخاطب- حال هركسي كه باشد- هرگز نتيجه عقلاني بدست نخواهيد آورد.
  شما مسئول يكي از سرويسهاي وبلاگ‌نويس تازه‌نفس ايراني هستيد. آقاي شيرازی نيز مدير يكي از سرويسهاي محبوب و پراستفاده وبلاگ‌نويسي است. بعنوان يك خواننده بي طرف لحن نوشته شما را نمي‌پسندم. بازهم خواهش مي‌كنم در هنگام عصبانيت چيزی ننويسيد و سعي كنيد هميشه خود را بعنوان يك مدير صبور و نقدپذير نشان دهيد.
  مطمئن باشيد اين كامنت بر روی شما و همه عزيزان باز است. با اينحال شيوه نوشتن چيزی است كه در پايان خود شما آن را تعيين خواهيد كرد.

 8. شما دکتر میتونی آروم باشی چون الان داری کامنتهای آقای شیرازی را که کاملا مظلومانه نوشته شدند را میخونی.
  آخر سر هم بعد از خوندن کامنت آقای شیرازی احتمالا دستمال به دست بودی و اشکاتو پاک میکردی که بنده خدا جناب شیرازی چقدر مورد ظلم قرار گرفته!
  شما از هر زاویه ای که دوست داری نگاه میکنی و الان چون عاشق وردپرس هستی بدیهاشو نمیبینی.بعدا از این طرز نوشتنت پشیمون میشی.
  شده تاحالا عیب های وردپرس را بگی؟
  آخه عیب از این بزرگتر مگه میشه که نمیزاره قالب را هرجور دوست داری تغییر بدی.
  من شما را بی طرف نمیدونم.
  دلایلم را هم در کامنتهای قبلیم گفتم که شما را چرا در جایگاه قضاوت بی طرف نمیدونم.
  امیدوارم واقع گرا بشی نه وردپرس گرا!
  یا حق

 9. irau said

  خوشحالم که آقاي شيرازي جواب انتقادت رو ميدن . فقط يک نکته رو ضروري ميدونم که به اطلاعتون برسونم.
  ايشون در نوشتشون در مورد وبلاگ من فرمودند :
  «ایشان حتی در کامنت وبلاگ من نیز پیغامی گذاشته بود و توضیح خواسته بودند من نیز با ایمیل شخصی ام به همان ایمیل موجود در کامنت برایشان توضیح دادم اما ایمیل برگشت خورده است.آنچه که اتفاقا خود من دیدم یک وبلاگ بود یا یک پست که در پست شماره یک با فونت درشت یک لینک به وبلاگ دیگری بود که قاعدتا به عنوان وبلاگ اسپم شناخته شده است. حالا اگر مشکل دیگری داشتند قابل بحث و توضیح است.»
  ايميل من vojdan45@yahoo.com هست و معمولاوقتي کامنت ميذارم خودش ثبت شده هست اما اگر شما ميفرمايين که برگشت خورده لابد به همین صورت بوده.
  در مورد ادامه ی فرمایشاتتون باید عرض کنم که خير آقاي شيرازي! سابقه ی وبلاگ من رو تعداد زيادي از دوستان دارند. موردي که شما فرمودين بعد از حذف اوليه ی وبلاگ و در زماني که من مجدد وبلاگ رو ثبت مي كردم بوده و به هيچ وجه دليل حذف اوليه وبلاگ نيست. من بعد از اينکه تصميم گرفتم به وردپرس بيام يه پست نوشتم با عنوان «خداحافظ بلگفا» و در اون – بدون هيچ توهين به کسي يا چيزي- اندکي توضيح دادم و با فونت كاملا معمولي بدون هيچ بزرگ نمايي يا حتي افکت خاصي آدرس وبلاگ جديدم رو نوشتم که متاسفانه حدود دو يا سه روز – و نه 2 ماه – بعد وبلاگم بدون اطلاع من حذف شد و بعد از اين قضیه بود که من دوباره ثبتش کردم ,گرچه در مرتبه ی دوم هم از فونت بزرگ استفاده نكردم و وبلاگم برای بار دوم حذف شد و اینبار اجازه ی ثبت مجددش هم ازم گرفته شد. اما بحث و انتقاد من از شما مربوط به مرحله ی اول حذف وبلاگم هست که به نظرم به هيچ عنوان با توضيحاتی که شما دادین جور در نمياد و طبق فرمايشات خودتون حد اقل بايد دو ماه به اون پست فرصت ميدادين .
  من با تمام احترامي که به آقاي شيرازي بابت فعاليتشون در ايران با مشکلات خاص خودش قائل هستم اما با ديدن اين رفتار ديگه حاضر نيستم به بلاگفا برگردم ولی اميدوارم ايشون براي اين سوء تفاهم توضيحي منطقي داشته باشن .
  از آقاي مزيدي هم به دليل پيگيري صبورانه ی اين مطلب صميمانه سپاسگزاري ميکنم .حد اقل فايدش اين بود که ميتونيم اميدور باشيم از این به بعد نوشته هاي ساير دوستان در بلاگفا به راحتی نوشته هاي من قرباني نخواهد شد.

 10. نویسنده محترم irtu

  جهت اطلاع. خوشبختانه من اطلاعات کامنت شما را نگه داشته ام. دقیقا چهارم آبان 1386 شما با نام خشایار کامنتی گذاشتید و ضمن اعتراض خواستار توضیح شدید. ایمیل ثبت شده برای این کامنت دقیقا vpjdan45@yahoo.com میباشد . من از ایمیل جی میلم به شما ایمیل زدم که برگشت خورد.
  اکنون که نگاه میکنم شما مدتی قبل نیز کامنتی گذاشته بودید که آنهم با ایمیل که در کامنت اخیر نوشته اید متفاوت است و اصلا شماره ای در آن نیست.

  در ثانی شما چرا به قضاوت می روید. نوشته های شما قربانی شده است؟ شما که خوشبختانه اطلاعات خود را منتقل کردید؟ پس به چه چیزی معترض هستید! شما دنبال مطالب خود نیست. دنبال آدرس در بلاگفا هستید. اگر مشکل اطلاعات داشتید دنبال اطلاعات خود بودید نه دنبال آدرس آن! . و در ضمن وقتی فقط یک پست در یک وبلاگ هست که آن نوشته شده به آدرس فلان بروید بسیار شبیه اسپم هست و چه من و چه همکارانم قرار نیست برای دیدن هر یک از اینگونه وبلاگها به دنبال آرشیو و لینک و … برویم. (همانطور هم که اشاره کردم اینگونه وبلاگها (فقط با یک پست و لینک به یک سایت یا وبلاگ دیگر)به محض رویت حذف خواهند شد) )من فکر میکنم همانطور که در نوشتن ایمیل خود دچار اشتباه شدید و سپس بر همین اساس هم قضاوت کردید(بعنی بر اساس اشتباه خودتان) .شاید و فقظ شاید لازم باشد در قضاوتهای دیگر خود کمی صبر و دقت داشته باشید.

 11. irau said

  حضور محترم آقای شیرازی
  جالب هست برام که هنوز هم کامنت من رو نگه داشتین و هنوز هم منتشرش نکردین.هیچ وقت نتونستم بفهمم یه سوال محترمانه ی ساده چرا نباید منتشر بشه!
  من قضاوتی نکردم و اگه دوباره به جمله ی من رجوع کنین می بینین که در انتها فرمایش شما رو تایید کردم.می فرمایین همونطور که در نوشتن ایمیلم دچار اشتباه شدم در قضاوتم هم دچار اشتباه شدم.
  نام کاربری من irau هست که شما به اشتباه irtu نوشتینش. پس با این منطق من هم باید بگم ….
  آقای شیرازی با این زبون صحبت کردن هیچ نتیجه ای نداره. باور بفرمایین اینجا کسی با شما دشمنی نداره.
  اما جسارتا من در فرمایشات شما تناقض می بینم.لازم می دونم صحبت های قبلی رو حضورتون یادآوری کنم.
  آقای مزیدی دربخشی از شماره ی3 پست اصلی نوشتن:
  » مثلا همان وبلاگ دوستمان irau : ايشان مدتي در بلاگفا بوده‌اند.بسياری از خوانندگان ايشان وبلاگشان را با blogfa.com مي‌شناسند.حالا پس از مدتي- چند ماه چند سال- ايشان تصميم گرفته‌اند كه وبلاگ خود را به جايي ديگر منتقل كنند.فكر مي‌كنم هم شما و هم بنده معتقديم كه اين حق طبيعي هر كسي است كه انتخاب كند. بر طبق قانون شما مي‌توانيد وبلاگ ايشان را بعد از دو ماه كه غيرفعال بود ببنديد.در اين هم هيچ اختلافي نداريم.اين آقا بايد در اين مدت آرشيو وبلاگشان را برهرجايي كه دوست دارند منتقل كنند و اگر اينكار را قبلاز دوماه نكردند و آرشوي آنها ديليت شد مقصر خود ايشان هستند. اما در اين دو ماه آيا ايشان حق ندارند درشت در بالای وبلاگش بنويسند: خوانندگان گرامی! وبلاگ جديد بنده در فلانجاست.به فلانجا بياييد.
  آيا آنگونه كه ايشان ادعا كرده‌اند؛ شما همين فرصت اندك را از ايشان گرفته‌ايد؟ اگر پاسخ مثبت است دليل اينكار چه بوده است؟ »
  شما هم دربخشی از جواب ابتداییتون فرمودین:
  » جواب سوالهای سه و چهار : اتفاقا دهها مورد اینچنین هست و مسدود هم نشده یکی از آخرین آنها همین وبلاگ خانم مسیح علی نژاد است. البته انتظار ما این است که با استفاده از اسکریپت یا فونت خیلی درشت اینکار انجام نشود. حقیقت این است که ما نمیتوانیم تمام سوابق وبلاگ شخص را بررسی کنیم و افرادی هم که مرا در این موراد یاری میکنند ممکن است فقط به یک وبلاگ برخورد کنند که فقط یک پست دارد و با فونت درشت نوشته شده به فلان وبلاگ بروید . فکر کنم قبول دارید که تشخیص صحیح ماهیت وبلاگ و اینکه اسپم هست یا نه سخت است. اما اگر پستهای قبلی وبلاگ قابل رویت باشد و پست آخر هم به شکل مناسبی باشد مثل فونت معمول خوب تشخیص اینکه نویسنده فقط قصد انتقال وبلاگ خود را داشته آسان است.»
  این هم توضیحات من:
  » من بعد از اينکه تصميم گرفتم به وردپرس بيام يه پست نوشتم با عنوان “خداحافظ بلگفا” و در اون – بدون هيچ توهين به کسي يا چيزي- اندکي توضيح دادم و با فونت كاملا معمولي بدون هيچ بزرگ نمايي يا حتي افکت خاصي آدرس وبلاگ جديدم رو نوشتم که متاسفانه حدود دو يا سه روز – و نه 2 ماه – بعد وبلاگم بدون اطلاع من حذف شد و بعد از اين قضیه بود که من دوباره ثبتش کردم ,گرچه در مرتبه ی دوم هم از فونت بزرگ استفاده نكردم و وبلاگم برای بار دوم حذف شد و اینبار اجازه ی ثبت مجددش هم ازم گرفته شد. اما بحث و انتقاد من از شما مربوط به مرحله ی اول حذف وبلاگم هست که به نظرم به هيچ عنوان با توضيحاتی که شما دادین جور در نمياد و طبق فرمايشات خودتون حد اقل بايد دو ماه به اون پست فرصت ميدادين .»
  توضیحات من کاملا شفاف و روشن هستن و طبق گفته ها خود شما وبلاگ من نباید حذف می شده. حداقل به مدت دو ماه.
  بله من آرشیو خودم رو منتقل کرده بودم اما هنوز با وبلاگ قبلیم کارهایی داشتم. نظرات به طور کامل منتقل نشده بودند و آدرس ایمیل ها و آدرس وبلاگ های نظر گذارنده ها جا مونده بودند. همچنین لینک های کنار وبلاگم رو هم فرصت نکرده بودم به طور کامل منتقل کنم که شما با حذف وبلاگ این فرصت ها رو از من گرفتین.
  بله من می خواستم آدرس بلاگفا رو تا مدتی نگه دارم تا خوانندگان وبلاگم بتونن منو پیدا کنن. این حق طبیعیم بود.که شما این حق رو هم از من گرفتین.اما با دیدن این رفتار دیگه تمایلی به داشتن آدرس در بلاگفا ندارم!
  . هنوز هم معتقدم وبلاگ من قربانی شد. اما منظورم قربانی کینه توزی و … نیست. چرا بهتون بر می خوره؟ این وبلاگ می تونه قربانی یه اشتباه شده باشه. قربانی یه خورده عجله کردن. قربانی قضاوت زود. جالب هست برام که شما از موضعی صحبت می کنین که انگار هیچ عذاب وجدانی در قبال این قضیه ندارین.

  آقای شیرازی باور کنین کسی با شما دشمنی نداره. شما مدیریت سرویسی رو بر عهده دارین که در اون دیدگاه های فکری مختلف و مخصوصا مخالف و موافق نظام مطرح میشه و همه ی ما می دونیم که مدیریت اینچنین سایتی در ایران چقدر سخت هست و آدم رو از هر سو متهم میکنه. باز هم می گم بابت این قضیه من برای شما و بقیه ی سرویس دهنده های وطنی احترام زیادی قائل هستم. اما ایکاش ما به حق مالکیت معنوی هم احترام می ذاشتیم و اینقدر راحت وبلاگ ها رو حذف نمی کردیم. یا لااقل اگه به اشتباهمون پی می بردیم شهامت قبولش رو داشتیم و درصدد توجیح بر نمیومدیم.

 12. خطاب به irau :

  من قبلا صریحا در یکی از پستهای وبلاگم اشاره کرده که کامنتهای سوالها را تایید نمیکنم.البته گاهی برخی موارد را تایید میکنم. ولی اگر قرار باشه هر سوالی را تایید کنم . کامنت پستهای وبلاگ من میشه پر از سوالهای اینکه من چه جوری عکس بگذارم! پسوردم یادم رفته! و سوالات از این قبیل.
  بله من کامنت شما را نگاه داشتم چون شما سوال پرسیده بودید اینکه بخواهم یک سوالی که فقط مربوط به خودم می شود را پالیش کنم یا نه ! فکر میکنم حق من باشد و باز فکر می کنم شما اگر واقعا سوال داشتید چرا نگران تایید یا عدم تایید برای نمایش آن هستید؟
  در ضمن شما به این اشاره دارید که بنده سوال شما را برای نمایش تایید نکردم! ولی گویی فراموش میکنید که بنده با ایمیل شخصی خودم برای شما ایمیل زدم! و باز فراموش کردید که بدلیل اشتباه شما در تایپ ایمیلاتان پاسخ کامنت را دریافت نکردید.
  شما واقعا دنبال چه بودید؟ پاسخ به سوالاتان ! یا نمایش یک کامنت بی ربط به مطلب وبلاگ و مثلا اعتراض شما…

  دوم اینکه آنچه من دیدم که وبلاگ بود با یک پست! پس حذف شده حالا قبلا چی بوده و چه اتفاقی افتاده بوده قابل پیگیری است. شما هم بهتر بودید اول هر چه که لازم داشتید منتقل میکردید سپس فریاد انتقال وبلاگ سر میدادید.
  راستی صحبت از مالکیت معنوی کردید! نمی دانم این عبارت از کی یاد گرفتید. اما بد نیست اشاره کنم که اگر کمی و فقط کمی حوصله مطالعه قوانین و سیاستهای کاری سایتهای سرویس رایگان انگلیسی را دارید اینکار را انجام دهید . بسیاری از آنها اشاره کردنده که به هردلیلی که خود مدیران سایت داشته باشند ودر هر زمان میتوانند مطالب شما را حذف کنند! در مواردی مانند لایو اسپیس حتی مالکیت مطالب نویسندگان برای سایت است و نه نویسنده آن!چندین سایت میزبانی تصویر نیز اینگونه هستند. خواهش میکنم هر چیزی که می شنوید بدون تعمق در مفهوم آن تکرار نکنید!. شما از یک سرویس رایگان استفاده میکنید.

  توضیح من نیز روشن است! هر وبلاگی که به نحوی شکل تبلیغاتی ، آزمایشی و بی محتوا داشته باشد قبل از دو ماه از آخرین فعالیت هم حذف می شود.این حتی دقیقا در قوانین سایت هم اشاره شده است.
  اشتباه چیست؟ در چه دنیایی به سر می برید؟ از کی تا به حال استفاده از حق طبیعی اشتباه است. این حق من است که از تبلیغات، اسپم و وبلاگهای تبلیغاتی و بدون محتوا مبارزه کنم! حالا چه بخواهم راحت آنها را حذف کنم چه به سختی! .

 13. […] بلاگفا(آقای شيرازی ) لطف كردند و پاسخ دادند، ايشان سوالي را مطرح كردند كه قول دادم بعدا به آن پاسخ دهم: در ضمن اقای مزیدی به […]

 14. من فقط خواننده این بحث هستم و بس!ولی باید عرض کنم که خود من جزو استفاده کنندگان وردپرس بودم که به طور ناگهانی به دلیل فیلترینگ وبلاگم در انجا توسط مخابرات(به دلیل همان اشتباه مسخره ربات مخابرات)به ورپرس مهاجرت کردم ولی الحق و الانصاف باید بگم که اگر این سرویسهای وطنی نبودند شاید سالهای دیگری هم می آمدند و می رفتند و هیچ وبلاگ نویس در وب ایران متولد نمی شد!
  شاید بلاگفا کمبودهائی داشته باشد ولی این کمبودها دلیل بر نقض آن نمیشد هر چه باشد بلاگفا باعث افتخار ما در عرصه وب است!
  کمبودهای بلاگفا درسته است که ایراد است ولی این وردپرس محبوب ما خود نیز کم از اشکال نیست!بلاگفا همیشه رو به پیشرفت بوده و امیدوارم که با سیاست گذاری های خوب جناب شیرازی و گروه ایشان روزی بشود که ما از این وردپرس بکنیم و باز به بلاگفا برگردیم و به جای اینکه ما در بلاگر های خارجی وبلاگ بسازیم خارجی ها در وبلاگستان ما وبلاگ بسازند!و آنها جنبش بلاگفا راه بندازند!شاید الا از بلاگفا دوری می کنم هر چند هنوز هم وبلاگ بسیار فعالی در زمینه خاطراتم روی بلاگفاست ولی خوب هنوز امکانات بلاگفا به قدرت و حرفه وردپرس نیست ولی روزی که بلاگفا به وردپرس برسد !البته امیدوارم و آرزومند که جلو هم بزند!مطمئنم وردپرس را ترک می کنم و به بلاگفا می پیوندم حتی اگر نام وبلاگ خود را با تمام بازدیدکنندگانش از دست بدهم!
  در انتها باید بگویم هم از مت بزرگ(به قوله دکتر)و هم از علیرضای بزرگ(علیرضای شیرازی به قوله من البته!)کمال تشکر را دارم ایمد از روزی که به جای آرم وردپرس آرم بلاگفا دور و اطرافم چسبیده باشد!

 15. irau said

  مسافرت هستم و از شبکه ی وایر لس کافی نت استفاده می کنم و متاسفانه وقت کمی دارم.
  فقط جناب شیرازی فکر نمی کنین سوال من با سوال هایی که در مورد گذشتن عکس و غیره هست مقداری متفاوت بود؟ من سوالی رو همراه با انتقاد مطرح کرده بودم .که اگر آدرس ایمیلم رو هم اشتباه تایپ کرده بودم هنوز هم شما می تونستین به وبلاگم بیاین و همون متن ایمیل رو در اونجا برام کپی کنین.شاید وقتش رو نداشتین و مسئله چندان مهم نبوده.
  آقای شیرازی من از «لایو اسپیس» حرفی نزدم و بهش کاری ندارم. من از بلاگفا استفاده می کردم . از سرویس محبوب و رایگان فارسی.جایی می نوشتم که مدیریتش بر عهده ی انسانی بود که درد من و کشورم رو می فهمید و با من و نوشته های من بیگانه نبود. من از این مدیر انتظار رعایت حق مالکیت معنوی رو بیشتر از اینها داشتم.دوست ندارم از نیش و کنایه هایی که شما استفاده کردید استفاده کنم.چون به دلیل نقشی که در توسعه ی وبلاگ نویسی فارسی داشتین براتون احترام قائل هستم. سعی می کنم احترام تون رو نگه دارم، حتی اگر شده به صورت یک طرفه : )
  شما هنوز هم دارین صحبت از مرحله ی دوم حذف وبلاگ می کنین که اصلا موضوع حرف من نیست. مرتبه ی اول حذف، حذف وبلاگی بود با پست های فراوان که در پست آخر هم با توضیح کافی مطلب ،خیلی ساده آدرس وبلاگ جدیدم رو مطرح کرده بودم و طبق فرمایش خودتون:

  «اگر پستهای قبلی وبلاگ قابل رویت باشد و پست آخر هم به شکل مناسبی باشد مثل فونت معمول خوب تشخیص اینکه نویسنده فقط قصد انتقال وبلاگ خود را داشته آسان است»

  نباید حذف می شده که حذف شده و شما می فرمایین مرحله ی اول حذف قابل پیگیری هست اما ظاهرا قصد پیگیری ندارین و فقط با گوشه و کنایه دنبال دادن جوابی هستید تا بلکه از بلاگفا دفاع کرده باشین. غافل از اینکه ما همه از دوستداران بلاگفا بودیم.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: