مسابقه وردپرس فارسی

وردپرس تنها بخاطر امكانات و سهولت استفاده نيست كه محبوب شده است.چيزی كه شايد كمتر در وبلاگستان فارسي به آن توجه شده، اين است كه وردپرس قالبهای بسيار بسيار زيبا و چشم‌نوازی دارد.شايد يكي از دلايلي كه تاكنون كاربران به سمت وردپرس هجوم نياوردند اين باشد كه با نمونه‌های زيباي آن كمتر آشنا شده‌اند.

به همين دليل من قصد دارم، اين كار را در قالب يك مسابقه انجام دهم.در اين مسابقه هر كس مي‌تواند شركت كند و يك قالب وردپرس را -كه تاكنون فارسي‌سازی نشده است- معرفی كرده و در مدت زمان مشخص شده برای مسابقه، آن را فارسي‌سازی كند. در پايان مهلت مسابقه، تمام قالبها توسط يك(يا چند نفر) -بسته به تعداد قالبها- فقط از نظر تكنيكي بررسي مي‌شوند و از بين آنها، قالبهايی كه مشكل تكنيكي نداشته باشند، به دور پاياني مسابقه راه مي‌يابند. در پايان demo قالبها در اختيار بازديدكنندگان قرار گرفته و آنها بهترين و زيباترين قالب را انتخاب مي‌كنند.در صورتی كه تعداد قالبها زياد باشد مي‌توان 3 يا 5 قالب برتر را به همراه نام مترجم آن قالب بعنوان برندگان معرفي كرد.

نكته: اين مسابقه هيچ منفعت مادی برای من(پيشنهاد دهنده و تنظيم‌كننده مسابقه)؛ داور(داوران) ؛ و همچنين مترجمان قالبها نخواهد داشت. در پايان ما با تعدادی قالب زيباي ترجمه شده مواجه هستيم كه سود اين كار به نفع كاربران نهايي خواهد بود. من، لذتِ شركت در يك حركت اپن‌سورس را مي‌چشم و برای مترجمان قالبها،عرصه‌ای است برای نشان دادن توانايي‌هاي خود و داور(ان) نيز تنها عشق خود به وردپرس را نشان مي‌دهند.برندگان واقعي كاربران نهايي هستند.تمام قالبهای ترجمه شده، به نام خود مترجمان و در اختيار آنها خواهد بود.

شرايط مسابقه:

زمان شروع: امروز زمان پايان: ساعت 24 روز 15 30 شهريور   30 مهر

مراحل مسابقه: اگر شما علاقه داريد كه در اين مسابقه شركت كنيد، ابتدا بايد يك قالب را در كامنتها معرفی كنيد(عنوان قالب به همراه لينك آن). با اين كار بقيه شركت‌كنندگان، مي‌فهمند كه كدام قالبها در دست ترجمه است و كدامها هنوز انتخاب نشده است.همچنين با اين كار شما رسما وارد بخش مسابقه شده‌ايد.هر وقت نيز كار ترجمه كامل شد، در كامنتها به همراه لينكي جهت تست ان اعلام مي‌كنيد.در پايان وقت مسابقه، داوران قالبها را از نظر تكنيكي تست مي‌كنند.پس از ان، قالبهاي تاييد شده به خوانندگان جهت رای دادن معرفی مي‌گردند. پس از بررسي آرا، برترين‌ها اعلام مي‌شوند.

1- اين يك طرح كلي برای مسابقه است.هركدام از دوستان مي‌توانند برای بهتر شدن مسابقه-در تمام مراحل آن – پيشنهادات خود را ارائه دهند.

2- لطفا سعي كنيد تمام پيشنهادات، انتقادات و نظرات را در همين كامنتها ارائه كنيد تا همگان بتوانند در مورد آن نظر بدهند.ايميل يك ارتباط دوطرفه است كه امكان مشاركت همگاني ندارد.

3- هيچ محدوديتي در انتخاب قالب وردپرس نيست، اما برای اينكه مترجمان عزيز سريعا قالبهای خوب را پيدا كنند، چند لينك كه حاوی برترين قالبهای وردپرس است را از مجله smashing در اينجا مي‌گذارم.شما مي‌توانيد از اين قالبها شروع كنيد يا اينكه لينكها را دنبال كرده و قالبهای ديگر را انتخاب كنيد.در هر صورت اين لينكها فقط و فقط جهت تسهيل در يافتن قالبهای خوب است و بيانگر هيچ اجباری نيست:

http://www.smashingmagazine.com/2007/02/09/83-beautiful-wordpress-themes-you-probably-havent-seen/

http://www.smashingmagazine.com/2007/06/26/21-fresh-usable-and-elegant-wordpress-themes/

http://www.smashingmagazine.com/2007/05/07/10-fresh-elegant-and-clean-wordpress-themes/

Advertisements

19 دیدگاه »

 1. […] بر اين كه در اين پست ارائه مي‌شود، يك صفحه تحت عنوان مسابقه وردپرس فارسی به خود اختصاص داده است.خواهش مي‌كنم جهت جلوگيری از […]

 2. نوید said

  بهتره یه استاندارد برای فارسی سازی مشخص بشه . قالب باید با استفاده از فایل rtl.css استایلش درست بشه و با استفاده از فایل زبان ترجمه بشه . اینطوری می شه نتیجه کار رو برای طراح قالب فرستاد تا در نسخه بعدی قالب فایل ها قرار داشته باشه .

 3. […] بر اين كه در اين پست ارائه مي‌شود، يك صفحه تحت عنوان مسابقه وردپرس فارسی به خود اختصاص داده است.خواهش مي‌كنم جهت جلوگيری از […]

 4. نوید said

  من روی قالب deliciously blue کار می کنم .

 5. […] فارسی سازان و طراحان پوسته های وردپرس قرار داده اند (مشاهده اطلاعات بیشتر در این ضمینه) که البته من هم سعی می کنم در این مسابقه شرکت کنم و به […]

 6. […] فارسی سازان و طراحان پوسته های وردپرس قرار داده اند (مشاهده اطلاعات بیشتر در این ضمینه) که البته من هم سعی می کنم در این مسابقه شرکت کنم و به […]

 7. پسر مریخی said

  اا اگه عزیزان بابت ترجمه‌ی ناصحیح بعضی قالب‌ها نگرانند، من به شخصه حاضرم مسئولیت استاندارد کردن تمام این قالب‌ها رو به عهده بگیرم. داشتن سهمی کوچک در این جنبش هم افتخاریه. استاندارد برای کسی هست که اصول رو بدونه. کسی که اصول رو تازه می‌خواد یاد بگیره چطور می‌شه ازش انتظار داشت که استاندارد هم باشه کارش؟

  من فقط یه خواهش از عزیزان تیم وردپرس دارم، و اون این که بگن چه قالب‌ها و افزونه‌هایی رو فارسی‌سازی کردن و کدوم‌ها در دست ترجمه هستند. من فکر می‌کنم این که یکی بره قالبی رو ترجمه کنه که بعداً قراره توسط تیم فارسی وردپرس ارائه بشه که دوباره‌کاریش بیشتره!
  اگه هم این موضوع اهمیتی نداشته باشه، من الان قالب معروف mistylook رو می‌تونم بدم (و مطمئنم که ترجمه شده مدت‌ها پیش) که توی functions.phpش هم یه دست‌کاریای خیلی کوچیکی کردم، طوری که بشه تصویر هدرش رو به دلخواه عوض کرد.

 8. پسر مریخی said

  در پیروی از استاد نوید، French Castle فکر کنم بدک نباشه.

 9. قالب Connections هم که در صفحه‌ی اصلی انتخاب تم توی وردپرس . اورگ دومین تمی هست که به کاربران نشون داده می‌شه، با من!
  این لینک سازنده http://www.vanillamist.com/blog
  این هم لینک دانلود http://downloads.wordpress.org/theme/connections.zip
  البته می‌تونید به لینک خودم مراجغه کنید و نمونه‌ی فارسی شده‌اش رو ببینید!!!
  این کار رو پارسال انجام دادم اما الان تقدیم به همه‌ی وردپرسی‌های دوست‌داشتنی.

 10. قالب Connections هم که در صفحه‌ی اصلی انتخاب تم توی وردپرس . اورگ دومین تمی هست که به کاربران نشون داده می‌شه، با من!
  این لینک سازنده http://www.vanillamist.com/blog
  این هم لینک دانلود http://downloads.wordpress.org/theme/connections.zip
  این هم نمایی از این تم توی وردپرس . اورگ http://wordpress.org/extend/themes/
  البته می‌تونید به لینک خودم مراجغه کنید و نمونه‌ی فارسی شده‌اش رو ببینید!!!
  این کار رو پارسال انجام دادم اما الان تقدیم به همه‌ی وردپرسی‌های دوست‌داشتنی.

 11. علی said

  من هم پوسته minyx 2 Lite رو آماده می کنم
  در ضمن یک نکته: زین پس به جای واژه بیگانه قالب یا تم از واژه پوسته استفاده می کنیم.

 12. قبوله. از این به بعد پوسته
  دکتر جان خبری نیس ازت. کجایی؟
  موافقی ما این‌ کارا رو انجام بدیم بالاخره؟

 13. mhmazidi said

  سينا جان:
  همانطور كه نوشتم ، اين مسابقه تعطيل نشده است.شما و بقيه دوستان كه بر اساس rtl.css ترجمه مي‌كنيد مي‌توانيد به كار خود ادامه دهيد اما سايرين بهتر است فعلا دست نگهدارند تا بچه‌های تيم وردپرس يك راهنما تهيه كنند.در هر صورت توصيه من اين است كه تنها به قالبهای وردپرس دات كام اكتفا نشود.چون هدفم از اول وردپرس دات اورگ بوده نه دات كام.

 14. منم كار فارسي سازي قالب illacrimo رو دارم انجام مي دم كه يك قالب بسيار زيبا است و بي شك مورد توجه بسياري قرار خواهد گرفت .

  فقط من يك مشكل كوچيك توش دارم … اونم اينه كه نمي دونم چرا نميشه تو IE روي لينك comment (نظرات) هر مطلب كليك كرد … انگار كه اصلا لينك نباشه !

  كسي مي تونه كمكي كنه ؟

  فعلا جهت تست نمونه قالب مي تونيد به سايت http://www.mobileha.com مراجعه كنيد

  اگه كسي مي تونه راهنمايي كنه فكر كنم همين قسمت نظرات وبلاگ دكتر ، جاي خوبي باشه

 15. sasy360 said

  آقای مزیدی تا آنجایی که من فهمیدم نمیشود که قلب های روی WordPress.com رو ویرایش کرد؟ باید برای اینکار پول پرداخت؟

 16. […] تيم وردپرس درميان بگذاريد. در مورد شرايط مسابقه قبلا در اينجا  به صورت كامل توضيح داده شده است. اما يكبار ديگر بايد […]

 17. بهروز said

  سلام دکتر . اگه مشکلی پیش نیاد سعی می کنم این قالب http://www.dezinerfolio.com/ رو آماده کنم .

 18. aziz said

  با تشكر

 19. aziz said

  وبلاگ خيلي خوبيست

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: